Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremin yaraları sarılıyor, enkaz altında vatandaşların çıkarılması için canla başla çalışmalar devam ediyor.

Depremzedelerin yaralarını sarmak için ülke geneli başlatılan yardım seferberliği ise hız kesmeden sürüyor.

Deprem sonrası bölgeye yaptıkları yardımlarla Veng Şıma (Sizin Sesiniz İyilik Derneği) ve Türkiye’nin en büyük köylerinden olan Bingöl Çavuşlar Köyü Kültür Sanat Kalkınma ve Dayanışma Derneği (Çavuşlar-DER) koordineli çalışması takdir topluyor.

Tespit edilen ve önceden gelen taleplere göre program yapılıp yardımlar ilk elden depremzede vatandaşlara ulaşıyor. Özellikle afet bölgelerinde anlık değişkenlik gösteren ihtiyaçlara bu şekilde yaklaşım gösterilmesi daha fazla faydaya dönüşüyor.

Temin edilen kefen, çocuk maması, çocuk bezi, kuru gıda, yakacak odun, ısıtıcı, çocuk giyim, iç çamaşırı, kişisel hijyen malzemeleri ve benzeri sabit ihtiyaçların yanında direk olan gelen talepler de gideriliyor.

İlimize yerleşen depremzede ailelerle de ilgilendikleri görülen Sivil Toplum Kuruluşlarının bu dayanışması takdirle karşılanıyor.

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Bingöl Çavuşlar Köyü Kültür Sanat Kalkınma ve Dayanışma Derneği (Çavuşlar-DER) Başkanı Ahmet Kerey, “Öncelikle ülkemizde yaşanmış olan deprem felaketinden dolayı herkese geçmiş olsun diyoruz. Rabbim bir daha böyle afetler yaşatmasın. Depremde hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, yaralılarımıza acil şifalar, enkaz altında olup kurtarılmayı bekleyenlere de Rabbim tez zamanda kurtulmayı nasip eder inşallah. Veng Şıma (Sizin Sesiniz İyilik Derneği) ve Bingöl Çavuşlar Köyü Kültür Sanat Kalkınma ve Dayanışma Derneği (Çavuşlar-DER) olarak koordineli bir şekilde deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Rabbim çalışmalarımızı faydalı kılsın inşallah” diye konuştu. (Haber Merkezi)