TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Ziyad Varol, TRT İç Yapımlar Daire Başkanı Kurtuluş Zeydan, TRT Kürdi Kanal Koordinatörü Kemal Gümüş, TRT Diyarbakır İl Müdürü Erdem Gültekin, TRT İç Yapımlar Daire Başkan Yardımcısı Mesut Eker, TRT Kürdi Kanal Koordinatör Yardımcısı Mücahit Mollaoğlu, TRT Kürdi Program Müdürü Fırat Aslan, TRT Diyarbakır İç Yapımlar Müdürü Barış Uzal ve TRT Kürdi Program sunucusu Faysal Karahan 4.Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali için Bingöl’e geldi.

Bingöl Üniversitesi Medya ve İletişim Programı tarafından düzenlenen söyleşi programına katılan TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Ziyad Varol, Medya üzerine öğrencilere tecrübelerini aktarırken, öğrenciler ise talep ve beklentilerini sıralayarak Varol’dan destek talebinde bulundu.

Söyleşi sonrası konuşan Gazeteci Mahfuz Demir, “Bugün Bingöl’de TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Ziya Varol biz gazeteciler ve medya iletişim öğrencileri ile bir araya geldi. Kendisinin engin fikirlerinden ve faydalandık. Çok hoş bir sohbet oldu kendisine Bingöl’e geldiği ve bizlerle buluştuğu için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Medya ve İletişim Bölümü Öğrencisi Sevgi Varolgüneş ise, “ Çok güzel ve verimli bir toplantı oldu. Onun bilgilerinden yararlandık. Sorular sorup isteklerde bulunduk. Medya iletişim üzerine konuştuk. Televizyon ve radyoculuğu konuştuk. Üniversitemiz adına bazı taleplerde de bulunduk. Gazeteci olmayı istediğim için bazı sorularım oldu kendisine oda bizleri bilgileriyle aydınlattı. Bu sebeple kendisine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: MD MEDYA GROUP_