Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda, Başkan Yardımcıları Faruk Açıkbaş, Ömer Şanlı ve Sekreter Ali Yıldırım tarafından karşılanan Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı) Başkanı Murat Yıldırım, Başkan Yardımcısı Refik Gönül Bingöl Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, Umut Kervanı’nın faaliyetleri hakkında bili verip güncel konularla ilgili fikir alışverişinde bulundular.

Vali Usta, 2000 Rakımdaki Karakolda İftar Yaptı Vali Usta, 2000 Rakımdaki Karakolda İftar Yaptı

BİNGÖL GAZETECİLER CEMİYETİ’NE TEŞEKKÜR

Basının önemine değinen Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Murat Yıldırım, yaptıkları çalışmalardan dolayı Bingöl Gazeteciler Cemiyeti’ne teşekkür ederek, “Güzel Bingöl’ümüzde gazetecilik faaliyetlerini yürüterek gelişen olayları bizlere ulaştıran, haber yapan ve gayretleri ile hayırlı işlere imza atan Bingöl Gazeteciler Cemiyeti üyesi kıymetli basın mensuplarının bu gayretini bizler de Umut Kervanı olarak takdir ile karşılıyoruz. Yaptığımız faaliyetleri ivedilikle haberleştiren ve halka ulaştıran kıymetli basın mensuplarının göstermiş oldukları örnek gazetecilik ile hayırsever ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz arasında bizlerin sesi olan Bingöl’ümüzün güzide basın camiasına teşekkürü bir borç biliyoruz.  Biliyoruz ki gazetecilik mesleği bir şehrin olmazsa olmazları arasında yer alan önemli bir meslek gurubudur. Gazeteci kardeşlerimiz aracılığıyla sıkıntısı olan birçok İnsan (vatandaşımız) sesini ulaşması zor olan yerlere bu vesile ile ulaştırmıştır. Dolayısıyla bizler de bu güzel faaliyetleri memnuniyetle karşılıyoruz. Rabbimiz gayretlerini bereketlendirsin. ilimize daha hayırlı ve güzel haberler yapmayı nasip eylesin” dedi.

YILIN 12 AYI SAHADA ÇALIŞIYORUZ

Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak yılın 12 Ayı faaliyetlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Bu minvalde derneğimize yardım için başvuran ailelerimizin başvurularını kabul edip, evlerine misafir olduktan sonra bu ailelerimizin durum değerlendirmesini yapıyoruz. Elimizden geldikçe maddi ve manevi katkılar sunmaya çalışıyoruz. Umut Kervanı olarak özellikle başta mübarek Ramazan ayında olmak üzere Kurban bayramında da ihtiyaç sahibi olan ailelerimize ayni ve nakdi yardımlarda bulunuyoruz. Bununla beraber faaliyetlerimiz ara vermeden sürekli devam etmektedir. Ayrıca yurtiçinde ve yurt dışında da afet ve felaket zamanlarında üye ve gönüllülerimiz ile beraber katkı sunmaya çalışıyoruz. Özellikle 6 Şubat depreminden sonra gerek deprem bölgesinde, gerekse ilimize gelen depremzede kardeşlerimize hayırseverlerimizin bize ulaştırmış olduğu ayni ve nakdi yardımları ulaştırdık. Gazze olaylarının başlamasından bu yana ciddi bir şekilde kardeşlerimizle el ele verip yaralarına merhem olmaya çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Son olarak da mübarek Ramazan ayına girmek üzereyiz, Rabbimiz bizleri kavuştursun, bu ayın feyiz ve bereketini bizlere nasip etsin. Buradan çağrımız şu; İhtiyaç sahibi ailelerimiz her geçen artmakla beraber yükümüzde o oranda artmaktadır. Hayırsever kardeşlerimizin yardımlarına daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Gıda paketimiz 750 TL’dir. Fitre ve zekat bağışı kabul ediyoruz. Hali vakti yerinde olan tüm hayırsever kardeşlerimizin bağışlarını ve desteklerini bekliyoruz. Rabbimiz şimdiden hayrınızı kabul eylesin. Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Mahmud Arda ve Yönetimi’ne hüsnü kabulleri için teşekkür ediyoruz. Hep birlikte İlimizin kalkınması için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

UMUT KERVANI ŞEHRİMİZE UMUT OLUYOR

Ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade eden Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda ise “Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Sayın Murat Yıldırım’a ve dernek başkan yardımcısı Sayın Refik Gönül’e ziyaretleri için çok teşekkür ediyoruz. Umut Kervanı’nın çalışmalarını takdirle karşılıyoruz. İhtiyaç sahipleri ile zenginler arasında köprü vazifesi gören Umut Kervanı Derneği’ne çok teşekkür eder, çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Ziyaret karşılıklı iyi dilek ve temennilerin ardından Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Murat Yıldırım tarafından Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda ve Sekreter Ali Yıldırım’a desteklerinden dolayı plaket takdimi yapıldı.

Editör: MD MEDYA GROUP_