11 Aralık 2023 Pazartesi günü banka sözleşmeleri ilan edilen TOKİ Konutlarının Hak sahipleri 13 Aralık 2023 Çarşamba günü itibariyle liste sıralaması ve tarihler baz alınarak konutlarını teslim almaya başladı. 5.6 ve 7. Adayı teslim eden Toki’nin bugün 4. Adayı teslim etmeye başladı.  

Emlak Yönetimi tarafından yapılan ilanda belirtilen evrakları ve sözleşmeleri tamamlayarak, listedeki tarih ve sıralamanıza göre anahtarlarını TOKİ Konut alanında bulunan Emlak Yönetimi Ofisinden teslim alan hak sahipleri evlerine taşınmak için gerekli hazırlıklara başladı.

ANAHTARI ALIRKEN İSTENEN EVRAKLAR?

Kültür Mahallesi Toki Konutlarının Said Nursi Parkı tarafındaki girişte bulunan Emlak Konut Ofisinden anahtarınızı almaya gitmeden önce Bingöl Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü katında muvafakatname alınması gerekiyor. Aynı zamanda Belediye ile yapılan Sözleşme, kimlik fotokopisi ve Emlak Yönetimine yatıracağınız ücretin dekontunu da yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Vekalet ile dairenin anahtarını alacak kişiler de vekelatname belgesi aslı ve iki fotokopisi istenmedktedir. Yazılan evraklar bir daire için geçerli. Birden çok dairesi olanlar ise daire sayısı kadar evrakları hazırlamaları gerekiyor.

Editör: MD MEDYA GROUP_