Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yapımı tamamlanarak hizmete açılan Sporcu Eğitim Merkezine 60 sporcu alınacak.

Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yapımı tamamlanarak hizmete açılan Sporcu Eğitim Merkezine 2020-2021 eğitim öğretim yılı için yapılacak sınav sonucunda Atletizm branşında 10 erkek yatılı sporcu, 5 kız, 5 erkek gündüzlü sporcu, kayak branşında ise 20 erkek yatılı sporcu, 10 kız, 10 erkek gündüzlü sporcu olmak üzere toplam 60 sporcu alınacak.

Okçular, 2 Altın Madalya İle Döndü Okçular, 2 Altın Madalya İle Döndü

Atletizm ve kayak sınav talimatlarında yer alan müsabaka esasları dikkate alınarak Merkeze yerleştirmeler yapılacak. Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Sporcu Eğitim Merkezi (SEM) seçme sınavlarına sadece 5,6,7 ve 8. Sınıfta okuyan öğrencilerin başvurabilecekleri açıklandı.

Başvuru yapacak kişiler www.bingol.gsb.gov.tr (Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü resmi hesabı) adresinde yer alan formları doldurarak belirtilen tarihler arasında İl Müdürlüğüne başvuru yapmaları gerekmekte. HABER MERKEZİ