31 Mart 2024 yerel seçimler için başvurular başladı. Solhan Belediyesi Başkanlığı için aday adayı olan Nihat Doğu, AK Parti Solhan İlçe Başkanlığına müracaatta bulundu.

Kalabalık bir kitle ile AK Parti Solhan İlçe Başkanlığına giden ve aday adaylık başvurusunda bulunan Solhan’ın sevilen siyasetçilerinden Nihat Doğu, Solhan Belediye Başkanlığına talip olduğunu söyledi.

Doğu, “Saygıdeğer Solhanlı Hemşerilerim,

Solhan sokaklarında büyüyen, her karışında izi olan bir kardeşiniz olarak, henüz 20 li yaşlarımdayken, Aktif siyasete adım attım. 2001 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Liderliğinde kurulan Ak Partimizde, Büyük ve Güçlü Türkiye davasının bir neferi olarak Solhan’ımızda Gençlik Kolları Kurucu İlçe Başkanı olarak azim ve heyecanla çalışmaya başladım.

Siz kıymetli hemşerilerimizin ve Siyasi büyüklerimizin desteğiyle, 2008 yılında Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeliğine seçildim. Aynı Dönemde ilçe Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüm.

AK Parti Genç İlçesi Meclis Üyeleri Belli Oldu AK Parti Genç İlçesi Meclis Üyeleri Belli Oldu

2012 - 2020 yılları arasında 3 Dönem Ak Parti Solhan İlçe Başkanlığı görevinde bulundum. 2020 yılında Ak Parti Bingöl İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildim. Ayni dönemde Karlıova İlçe Koordinatörlüğü, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı ile Ar-Ge ve Eğitim Birimlerinden sorumlu il Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum.  28. Dönem Ak Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı oldum.

Gençlik ve Yardım Kuruluşu alanında faaliyet yürüten birçok Sivil Toplum Kuruluşunda aktif görevlerde bulundum.

Müsiad Bingöl Yönetim kurulu üyeliği ve  Bingöl Ticaret Sanayi odası üyesi olarak iş dünyasında faaliyetlerde bulunmaktayım.

30 yıldır Solhan'da yaşayan ve 25 yıllık siyasi yaşantımda, bu güzel şehrin her köşesini yakından tanıyan bir hemşeriniz olarak, Siyasi alanda elde ettiğim bilgi ve deneyimle, yine sizlerin teveccühüyle Solhan Belediye Başkanlığı için "Halka Hizmet Hakka Hizmettir" anlayışıyla İnsanlarımıza hizmet etmek için bugün kuruluşundan beri içinde bulunduğum ve hizmet etmekten onur duyduğum Ak Partimizden Aday Adayı olduğumu sizlerle paylaşıyorum.

 Büyük ve Güçlü Türkiye'nin Mimarı, 21. Yüzyılı Dünya siyasetine damgasını vuran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği Türkiye

Yüzyılı ülküsüne hizmet etmek için yılmadan ve yorulmadan çalışmaya hazırım.

Siz değerli hemşerilerimizle omuz omuza vererek, Gönül belediyeciliği anlayışıyla Solhan’ımızı her daim ileri taşıyacağımıza, müstesna hizmetler ve değerler inşa edeceğimize inancım tamdır. Daha iyi bir SOLHAN için, HAYALLERİMİZ,

HAYALLERİMİZİ gerçekleştirebilecek Projelerimiz,

Projelerimizi başarıya ulaştırabilecek

BİLGİMİZ, TECRÜBEMİZ, ENERJİMİZ ve HİZMET AŞKIMIZ VAR.

Yeni bir Yönetim anlayışıyla Cesur, Kararlı ve Adalet anlayışı şiarımız olacaktır.

Her birinize en kalbi muhabbetlerimi ve saygılarımı sunuyorum.  Destekleriniz ve dualarınız için teşekkür ediyorum.

Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Editör: MD MEDYA GROUP_