Muş’un Hasköy ilçesinde dün gece etkili olan yağışlar nedeniyle bir tekstil atölyesi sular altında kaldı.

Hasköy ilçesinde 60 kişinin çalıştığı tekstil atölyesi, şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen su baskınından büyük zarar gördü. Atölyede bulunan kumaşlar ve makineler su altında kalırken işletme sahipleri ve çalışanlar atölyeyi temizlemek için seferber oldu.

Yılda 2 ay hasadı yapılan ‘çiriş otu’ tezgahtaki yerini aldı Yılda 2 ay hasadı yapılan ‘çiriş otu’ tezgahtaki yerini aldı

Su altında kalan atölyenin işletme müdürü Basri Yılmaz, "Atölyemiz işlev görmeyecek durumda. Şu anda sıkıntı içindeyiz. Yetkililer geldiler, ilgileniyorlar. Dün gece saat 21.00 civarında su baskını gerçekleşti. Şu anda su tahliyesi yapmaya çalışıyoruz. İki motor aşağıda bir motor diğer tarafta çalışıyor. Şu anda su eksilmediği için hiçbir işlem de yapamıyoruz. Kumaşların yarısını yukarı çıkardık. Geri kalan kumaşlar su altında” dedi.

Su altında kalan tekstil atölyesinde su tahliyesine yardım eden vatandaşlardan Erkan Kürem, “Kahvehanede oturuyorduk bize haber geldi. Atölyenin su altında kaldığını ve arkadaşın baya zararı olduğunu gördük. Elimizden geldiğince kardeşlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Geçmiş olsun, cana geleceğine mala gelsin. Rabbim bir daha böyle bir acı, bir afet göstermesin bize" ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha