Muş’ta, 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle karnesini alan 108 bin 760 öğrenci ve 6 bin 850 öğretmen yarıyıl tatiline çıktı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katılan Vali Yardımcısı Mustafa Batuhan Alpboğa, öğrencilerle beraber karne heyecanı yaşadıklarını belirterek, “2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk yarıyılını bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimizle beraber karne heyecanını yaşadık. Birinci sınıf öğrencilerimize karnelerini verdik. Bunun mutluluğunu ve coşkusunu yaşıyoruz. İnşallah eğitim-öğretim yılımızın ikinci yarısının da hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Güzel bir eğitim-öğretim yılı geçirdik” dedi.

Karne dağıtım törenine katılarak öğrencilerin heyecanını paylaşan Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, 700 okulda 108 bin 760 öğrenciye karne dağıttıklarını ifade ederek, “2023-2024 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini bitirmiş bulunmaktayız. 700 okulumuzda 108 bin 760 öğrencimize bugün karne dağıttık. 6 bin 850 öğretmenimizle çocuklarımızın eğitim-öğretim yılının birinci dönemini bitirmiş bulunmaktayız. Çocuklarımız bu tatil süreci içerisinde bakanlığımızın hazırlayıp göndermiş olduğu bir dizi etkinlik programlarını bizler de dijital ortamlarda hem velilerimize, hem de öğretmenlerimize ulaştırmış bulunmaktayız. Çocuklarımız tatilde hem dinlenecekler, hem oyunlarını oynayacaklar, hem de okumaya ağırlık verecekler. Aileleriyle birlikte kendilerine iyi bir tatil geçirmelerini diliyorum. İkinci dönemin başında inşallah 5 Şubat’ta sağlık, sıhhat, afiyetle buluşmak dileğiyle” şeklinde konuştu.

Kaynak: iha