Muş’a Devlet Hizmeti Yükümlülüğü (DHY) kurası kapsamında 28 uzman ve 19 pratisyen hekim olmak üzere toplamda 47 hekim atandı.

Elazığ’da haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 35 kişi yakalandı Elazığ’da haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 35 kişi yakalandı

Devlet Hizmeti Yükümlülüğü (DHY) kurası kapsamında illere yapılan hekim atamaları da belli oldu. Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, kurayla Muş’a 47 doktor atanırken, doktorların il merkezi, Malazgirt, Bulanık, Varto, Korkut ve Hasköy’e farklı branş ve uzmanlıklarda atanacağı belirtildi. Açıklamada, “Yapılan atamalarda dikkat çeken bir detay da, ilk defa Muş’a ‘Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları’ alanında uzman hekim ataması yapıldı. Bu uzmanlık dalındaki hekimin atanması, çocuk sağlığına yönelik daha kapsamlı ve etkili bir hizmet sunulmasına imkan sağlayacak. Kurayla 19 pratisyen hekim, 2 acil tıp uzmanı, 2 adli tıp uzmanı, 2 aile hekimi, 2 anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı, bir beyin ve sinir cerrahisi, bir çocuk ve ergen ruh sağlığı ve hastalıkları, bir fiziksel tıp ve rehabilitasyon, bir genel cerrahi, bir göz hastalıkları, bir halk sağlığı, bir iç hastalıkları, 2 kadın hastalıkları ve doğum, bir kulak burun boğaz hastalıkları, 2 ortopedi ve travmatoloji, bir radyoloji, bir ruh sağlığı ve hastalıkları, bir üroloji ve bir yoğun bakım uzmanı olmak üzere toplam 47 doktor ataması gerçekleştirildi” denildi.

Kaynak: iha