Mescid-i Aksa maketini taşıyan Minia Kudüs Tırı, 13-14 Temmuz 2021 tarihleri arasında Bingöl Merkez Dörtyol Saat Kulesi önünde halkın ziyaretine açılacak.

KGK: Yasaya Son Şekli Konsensüsle Verilmeli KGK: Yasaya Son Şekli Konsensüsle Verilmeli

Yetimler Vakfı ve Filistin Vakfı’nın iş birliği ile organize edilen program kapsamında startı İstanbul’da verilen ve Mescid-i Aksa maketini taşıyan Minia Kudüs tırı, Bingöl’e geliyor.

Minia Kudüs tırı; 13-14 Temmuz 2021 tarihlerinde saat 10.00 ile 22.00 saatleri arasında Genç Caddesi Dörtyol Saat Kulesi önünde halkın ziyaretine açılacak.

Siyonist işgalci rejimin hedefinde olan Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın özgürlüğüne kavuşturulması adına organize edilen program kapsamında il il dolaşan Mescid-i Aksa maketinin yer aldığı Minia Kudüs Tırı büyük bir ilgi görüyor.

Yetimler Vakfı Bingöl İl Temsilcisi Salih Çelik, Bingöl’e gelecek Minia Kudüs Tırının 2 gün boyunca halkın ziyaretine açık olacağını söyledi.

Tüm Bingöl halkını ve Kudüs sevdalılarını Tırı ziyaret etmeye beklediklerini belirten Çelik, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın yaralarına merhem olma adına düzenlenen her etkinliğe sahip çıkılması gerektiğini belirtti. HABER MERKEZİ