Bingöl’de 1. Geleneksel İlkokullar Arası Tiyatro Yarışması Düzenlendi Bingöl’de 1. Geleneksel İlkokullar Arası Tiyatro Yarışması Düzenlendi

Yurt genelinde soğuk hava etkisini sürdürüyor. Özellikle Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta boyu etkili olacak hava tahminine ilişkin açıklama yaptı.

YAĞIŞ ETKİLİ OLACAK

Yetkililerin tahminlere göre; ülkemizin kuzey ve doğusunun parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Hatay, Şanlıurfa, Artvin ile ilk saatlerde Adana, Elazığ ve Tunceli çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

ÇIĞ UYARISI

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

İç kesimlerde sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

MEVSİM NORMALLERİNİ ÜZERİNDE SEYREDECEK

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar genellikle kuzey ve doğu, yurdun güney kesimlerinde yer yer batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. İHA

Editör: MD MEDYA GROUP_