14 Mayıs 2023 günü yapılacak 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için partilerin aday adayı başvuru kabulleri sürerken, siyasete yeni yüzler de dahil oluyor. Bu isimlerden biri de Bingöl'ün yerlilerinden olan ve inşaat sektöründe hizmet üreten Günaydın ailesinin öne çıkan ismi, iş insanı Mesut Günaydın oldu. Demokrasi ve Atılım Partisi'ne (DEVA) milletvekili aday adaylığı için başvurusunu yapan Günaydın, müracaat dosyasını Deva Partisi İl Başkanı Sinan Baylas'a takdim etti.

“TÜRKİYE'NİN DEVASI OLMAYA TALİBİZ”

Sürecin hayırlara vesile olmasını dileyip tüm aday adaylarına başarılar dileyen Günaydın, hizmete ve halkın duasına talip olduklarını söyledi.

Türkiye'nin içindeki bulunduğu çalkantılı sürece dikkat çeken Günaydın: “Ekonominin, adaletin ve dahasının geldiği noktayı hepimiz görüyoruz. Gidişat kötü, yaralarımız her geçen gün daha da derinleşiyor. Bu olumsuzluklara dur diyebilecek, kötü gidişatı sonlandıracak kadrolarıyla ilk seçiminde önemli bir sıçrama yapmasını beklediğimiz Deva Partisi, hiç şüphesiz Türkiye'nin gelecek yıllardaki en önemli siyaset kurumu olacaktır. Bilgisi, birikimi, nezaketi ve siyasi ahlakıyla örnek olan liderimiz Sayın Ali Babacan, halkımızın umudu, kalkınmanın ve yeniden dirilişin sembol ismidir. Sayın Ali Babacan liderliğinde Türkiye'nin aydınlık yarınlarına hep birlikte yürüyeceğiz. Bu yürüyüşün bir neferi olarak hizmete talip olduk ve milletvekili aday adaylığı müracaatımızı yaptık. İstihdamı önceleyen, kronikleşmiş sorunları çözen, adalet ve liyakati temel esas kabul eden bir anlayışla çıktığımız bu kutlu yolda kıymetli halkımızın duasına, ülkemizin yarınlarının ‘Deva'sı olmaya talibiz. Yüce Mevla, halis niyetle çıktığımız bu yolda muvaffakiyetler nasip eylesin. Seçimlerin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını, desteklerinizle partimizin yarınlarımıza Deva olmasını diliyoruz.”

ÖZ GEÇMİŞİ

1983 yılında Bingöl'de doğdu. Baba adı Salih, anne adı Hazime'dir. İlkokul ve lise öğrenimini Bingöl'de tamamladıktan sonra 1997 yılından bu yana ticaret hayatına atılmıştır. 1997 yılından bu yana müteahhitlik, inşaat malzemeleri satışı, beton üretimi, madencilik ve eğitim sektöründe hizmet veren Günaydın, 2023 yılında Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyesi seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Mesut Günaydın, birçok sosyal sorumluluk çalışmalarında gönüllü olarak yer almıştır. Doğa ve hayvan hakları savunucusu olan Günaydın, yenilenebilir enerji sektöründeki ciddi yatırımlar ile iş insanı olarak bu konuya vurguda bulunmuştur. Bingöl'de yaptığı yatırımlar ile birçok kişiye de iş istihdamı sağlamıştır. Sayın Ali Babacan liderliğinde Türkiye'nin aydınlık yarınlarına hizmet etmek için 28 dönem Deva Partisi Bingöl Milletvekili aday adayı olmuştur.

Editör: MD MEDYA GROUP_