MUŞ (İHA) – Muş’un Malazgirt ilçesindeki Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Ortaokulu tarafından ‘Malazgirt Eğitim Tarihi Sergisi’ düzenlendi.

Okulun bahçesinde açılan sergide, ziyaretçiler Malazgirt’in eğitim tarihine duygusal bir yolculuk yaptı. Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya tarafından serginin açılışının yapılmasının ardından emekli öğretmen Vezir Gökdemir tarafından bir konuşma yapıldı. Etkinlik sırasında duygulu anlar yaşadığını belirten Gökdemir, "Yıllar boyunca hizmet ettiğim bu ilçede, öğrencilerimle ve meslektaşlarımla yaşadıklarımı yeniden canlandırmak beni derinden etkiledi. Malazgirt’in eğitim tarihinde iz bırakmış olmak gurur verici" dedi.

Sergi koordinatörü ve okulun müdür yardımcısı Cihat Polat ise "Tarihi Malazgirt ilçesinin bu sefer de eğitim öğretim tarihini gün yüzüne çıkaralım istedik. Bu sergi, ilçemizin zengin eğitim geçmişini yeni nesillere aktarmak ve geçmişteki başarılarımızı hatırlatmak için önemli bir fırsattır" diye konuştu

Muş’ta jandarma ekiplerinden Kurban Bayramı denetimi Muş’ta jandarma ekiplerinden Kurban Bayramı denetimi

Sergide, Malazgirt’in çeşitli dönemlerine ait öğretim materyalleri, eski okul fotoğrafları, tarihi belgeler ve öğretmenlerin hatıraları yer aldı.

Kaynak: iha