Karlıova ilçesinde Bingöl Erzurum karayolunun ilçe merkezi ile Hastane arasındaki yol çalışması bitmesine rağmen aylardır hastane kavşağının yapılmaması sürücü ve vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Karlıova’da Sakal-I Şerif’e Yoğun İlgi Karlıova’da Sakal-I Şerif’e Yoğun İlgi

Yol yapım işi bitmesine rağmen Karlıova Devlet Hastanesi kavşağının yoldan düşük olarak bırakılmasından dolayı kavşağa giren çoğu araçların tamponu yeri tutuyor. Özellikle düşük araçların kavşağa zorlukla girdiği ve giren aracın da mutlaka tampon kısmının zarar gördüğü belirtilirken, karayollarının duruma müdahale etmemesi tepkilere neden oldu.

İlçenin sahipsizliğinden yakınan sürücüler, “Aylardır hastane kavşağı bu şekil, yol yüksek, kavşak düşük. Özellikle otomobiller için çok sıkıntılı bir yer. Araçlar bu kavşaktan karşıya geçmek için resmen ter döküyor. Yan girmeye çalışıyor olmuyor, düz girmeye çalışıyor tampon kısmı yeri tutuyor. Daha önce acile hasta getiren yabancı bir araç kavşağa normalin üzerinde hızlı girince tamponu komple kırdı ve az daha büyük bir kaza geçiriyordu. Yetkililerden ricamız bu yolu kim yaptıysa devamını getirsin, kontrol yapılmadığı için bu yol böyle kaldı. İlla ölümlü bir kazanın olmasını mı bekliyorlar” dedi.

Editör: MD MEDYA GROUP_