“HÜDAPAR, Seçimlerde Oyunu Yükselten 3 Partiden Biridir” “HÜDAPAR, Seçimlerde Oyunu Yükselten 3 Partiden Biridir”

Türkiye’de ilk kez festivalde yapılan “Karlı Bal Yeme Yarışması” katılımcılar tarafından yoğun ilgiyle izlendi. Karlı bal yeme yarışmasında, yarışmacıların 250 gramlık Bingöl balı ve Hesarek dağından temin edilen 100 gramlık karın harmanlandığı tabaklar oluşturularak 5 dakikalık süre zarfında tamamen yenilmesi istendi. Festivaldeki Bal yeme yarışması, Bingöl Üniversitesi öğrencilerinden gönüllü 8 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Yarışmacıların kıyasıya karlı Bingöl balı yeme mücadelesi, izleyicilerin şaşkın ve bir o kadar da neşeli bakış ve tezahüratlarıyla izlendi.

Karlı Bingöl balı yeme yarışmasına katılan öğrenciler arasından Tuba Sanır ve Şeyhmus Alto, 2 dakika 44 saniyelik performansıyla birinciliği paylaşırken, İlhan Kayman 2. olarak mücadeleyi tamamladı. Dereceye giren öğrencilere madalyaları Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, Mülkiye Başmüfettişi Mehmet Alpaslan Işık, Mülkiye Başmüfettişi Mahmut Çuhadar Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak ve Bingöl Jandarma Komutanı Bilgihan Yeşilyurt tarafından takdim edildi.

RektörProf. Dr. İbrahim Çapak öncülüğünde üniversite tarafından yapılan ve öğrencilerin doyasıya eğlendiği festival etkinliği Bingöl’ün meşhur balı ve Bingöl’ün meşhur karını aynı karede buluşturdu.

Editör: MD MEDYA GROUP_