​Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 1500 Tarım işçisi alımı kurası Bakan İbrahim Yumaklı'nın katılımlarıyla gerçekleşti.

Kura sonucu yapılan açıklama;

"4857 sayılı İş Kanunu kapsamında işçi olarak Bakanlığımız taşra teşkilatına atanmaya hak kazanan asıl hak sahiplerinin göreve başlama taleplerini içeren başvuruları, Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğünce alınacak olup evrak teslim işlemleri aşağıda belirtilen şekilde yapılacaktır.

Asıl adayların;

 1. Kimlik Kartı (Nüfus Cüzdanı) örneği
 2. 2 Adet fotoğraf

  (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan Biyometrik fotoğraf (50 mm X 60 mm))
 3. İkametgâh belgesi (barkodlu e-Devlet çıktısı geçerlidir)
 4. Adli Sicil Durum Belgesi (barkodlu e-Devlet çıktısı geçerlidir)
 5. Askerlik Durum Belgesi (barkodlu e-Devlet çıktısı geçerlidir)
 6. Başvurmuş olduğu açık iş pozisyonunu için gerekli olan Öğrenim Belgesi

  (diplomanın aslı veya Noter tasdikli sureti ya da barkodlu e-Devlet çıktısı)
 7. Özel şartlarda belirtilen ilanlar için istenen belge/belgeler ve/veya sertifika/sertifikalar ve/veya barkodlu SGK Hizmet Dökümü
 8. Beyan Formu

  (Bakanlığımız internet sayfasında temin edilebilir)

  https://www.tarimorman.gov.tr/PERGEM/Menu/79/Isci-Beyan-Formu
 9. Sağlık Raporu

  - Çalışmasına engel olacak akıl ve ruh sağlığı problemi olmadığını, görevini yapmasına engel hastalığının/engel durumunun bulunmadığını ve arazi şartlarında çalışabilir olduğunu gösteren tam teşekküllü Resmi sağlık hizmeti sunucusu kamu hastanelerinden alınmış sağlık kurulu raporu

  - Özel Şartlarda belirtilen sağlık problemlerinin olmadığı ibaresi

  - Özel şartlarda belirtilen ilanlarda istenen Psikoteknik belgesi

   (Sağlık Bakanlığından onay almış, Psikoteknik merkezlerince düzenlenmiş Psikoteknik raporu)

ile birlikte;

07.03.2024-19.03.2024 tarihleri arasında (Cumartesi-Pazar günü evrak teslim işlemi yapılmayacaktır) (09:30-12:30/13:30-17:30 saatleri arasında)

3 Ayda 41 Bin 461 Yolcuya Hizmet Verdi 3 Ayda 41 Bin 461 Yolcuya Hizmet Verdi

en geç 19.03.2024 tarihi mesai saati sonuna kadar Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğüne Tarım ve Orman Bakanlığı Atatürk Konferans Salonundaki evrak teslim birimine (Adres: Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı, No: 161, 06800, Çankaya/ANKARA) müracaat edilerek, belgelerin teslim edilmesi gerekmektedir.

Belge teslimi şahsen yapılacak olup posta, kargo, kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Resmi Vekâletname ile başvuru kabul edilecektir (Vekâletnamenin aslının ibraz edilmesi ve bir nüsha örneğinin teslim edilmesi gerekmektedir).

Teslim alınan belgeler Personel Genel Müdürlüğü nezdinde oluşturulan Ön İnceleme ve Kesinleştirme Kurulları tarafından incelendikten sonra atama işlemleri gerçekleştirilecektir. Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup hak sahibi olarak yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Asıl adaylardan başvurmayanlar ile başvuruda bulunduğu pozisyonda aranan şartları taşımaması sebebi ile ataması yapılmayanların yerlerine asıl adayın iş ilan kodunun sırasıyla birinci yedek adaydan başlamak üzere adaydan istenen evraklar talep edilecek, şartları taşıması halinde atama süreci başlatılacak olup birinci yedeğin de istenen şartları taşımaması durumunda sıralı yedeğe göre evraklar talep edilecektir.

Asıl adaylardan başvurmayanlar ile başvuruda bulunduğu pozisyonda aranan şartları taşımaması sebebi ile ataması yapılmayanların yerlerine asıl adayın iş ilan kodunun yedek adayları için yapılacak duyuru Bakanlığımız (https://www.tarimorman.gov.tr) ve Personel Genel Müdürlüğü (https://www.tarimorman.gov.tr/PERGEM) internet sitesinden ayrıca ilan edilecektir.

İlan, kura neticesinde yerleşmeye hak kazananlar için tebligat niteliğinde olup hak sahiplerine ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İlanen duyurulur.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

Editör: MD MEDYA GROUP_