Bingöl’de Diyanet görevlisi İmam–Hatip Selahattin Katmış’ın öncülük ettiği ve Bingöl Valiliğinin desteklediği ‘Köyler Arası Kardeşlik Futbol Turnuvası’ renkli görüntülere sahne oldu.

Bingöl’de Ova Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin başkanlığını da yapan Diyanet görevlisi İmam–Hatip Selahattin Katmış’ın öncülük ettiği ve Bingöl Valiliğinin desteklediği ‘Köyler Arası Kardeşlik Futbol Turnuvası oynanan final maçıyla sona erdi.

Türkiye Şampiyonu Oldular Türkiye Şampiyonu Oldular

Yaklaşık 20 gün süren ve 10 köy takımının mücadele ettiği turnuvada rakiplerini eleyen Çeltiksuyu Köyü ve Güveçli Köyü takımları finale adını yazdıran takımlar oldu.

Bingöl şehir stadyumunda oynanan Çeltiksuyu Köyü ve Güveçli Köyü final maçını, Bingöl Vali Yardımcısı Fatih Kaya, AK Parti Bingöl İl Başkanı Haşim Sağlar, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Altunhan, Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen, Bingöl Müftüsü Ahmet Süzen, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Muhittin Ağın, Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen’in yanı sıra yaklaşık Bin 500 taraftar izledi.

“KARDEŞLİK RÜZGÂRLARI ESTİ ŞAMPİYON GÜVEÇLİ KÖYÜ OLDU”

Bingöllü vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve yaklaşık Bin 500 kişinin izlediği final maçında kardeşlik rüzgarı esti. Centilmence geçen 90 dakika sonunda Güveçli Köyü rakibi Çeltiksuyu Köyünü 2-0 yenerek kupanın sahibi oldu ve büyük bir sevinç yaşadı. Maçın ardından Bingöl Vali Yardımcısı Fatih Kaya, şampiyon takıma kupalarını takdim ederken, turnuvayı 2. Bitiren Çeltiksuyu takımına ise madalyaları Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Altunhan tarafından takdim edildi. Öte yandan sponsorların katkılarıyla finale kalan takımlara ayrıca alt üst eşofman takımı da hediye edildi.

“STADYUMA AŞI OLMAYANLAR ALINMADI”

Oynanan final maçına çok büyük ilgi gösterilirken, Emniyet yetkilileri ise Covid 19 aşısından herhangi birini olmayan taraftarların maça girmesine izin vermedi. Stadyum dışında bekleyen mobil aşı ekipleri aşı isteyen vatandaşların aşısını yaptıktan sonra yapılan son kontrollerin ardından stadyuma alınmalarına izin verildi.

KATMIŞ; “AMACIMIZ, KÖY GENÇLERİNİN BİR ARAYA GELMESİ, KAYNAŞMASI VE SEVGİ ORTAMININ OLUŞMASIYDI”

Turnuvanın düzenlemesinde öncülük eden İmam-ı Hatip Selahattin Katmış; “Diyanet personeliyim. Şuan derneğimiz bünyesinde 10 takım bu futbol turnuvasına katıldı. Valilik kupasıdır. Valimize de çok teşekkür ediyoruz 25 yıl sonra bir valilik kupası düzenleniyor. Bu turnuvayı düzenlememizde ki amacımız; köy gençlerinin bir araya gelmesi, kaynaşması ve sevgi ortamının oluşmasıydı ki bunu da sağlamış olduk. Ve bugün final maçımızı da tamamlamış bulunuyoruz. Toplamda 23 maç oynandı ve hepsi de sevgi ortamında geçti. En çok beni sevindiren şey ise bugün ki maçı izlemeye gelenlerin hepsi aşılarını da oldu ve aşı olmayanlar da sahaya giremediler. Lütfen herkes aşısını olsun ve sağlıklı yaşasın böylelikle kimse kimseye de zarar vermesin” diye konuştu. 

“ŞAMPİYON OLDUĞUMUZ İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Şampiyonluk kupasını kaldırdıkları için çok mutlu olduğunu belirten Erhan Kaya, “25 yıl sonra ova köyleri derneği tarafından düzenlenen köyler arası futbol turnuvasına Güveçli köyü olarak katılım sağladık. Gerçekten çok eğlendik ve çok zevk aldık. Tabi bugün finalin vermiş olduğu heyecanla daha bir neşe kattı ve o heyecanla birinci olduk turnuvada. İnşallah sürekli devam eder. Bizi desteklemeye gelen tüm taraftarlarımıza ve herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BÖYLESİ TURNUVALAR SÜREKLİ HALE GETİRİLMELİ”

Düzenlenen turnuvanın sürekli hale getirilmesi isteyen Ömer Göçin ise, “Uzun yıllar sonra memleketimiz Bingöl’de köyler arası valilik turnuvası düzenlendi. Zorlu grup mücadelelerinin ardından önce yarı final daha sonra finale kaldık. Yenildik ama olsun yine de rakibimizi tebrik ediyoruz. Güzel bir maçtı. Bir daha ki yıl yine bu turnuvanın yapılmasını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.