Deva Partisi Bingöl Belediye Başkan Adayı Mesut Günaydın, Yerel seçim çalışmalarına devam ediyor. Bingöl’e dikkat çeken projeleri hazırladıklarını belirten Günaydın, Bingöl için en iyi projeleri hazırladıklarını söyledi.

31 Mart 2024 yerel seçimlere kısa bir süre kaldı. Seçim çalışmaları için sahada çalışmalarına devam eden Deva Partisi Bingöl Belediye Başkan Adayı Mesut Günaydın, MD Medya Group Bünyesinde bulunan Bingöl Sürmanşet’i ziyaret etti.

Bingöl için 17 proje hazırladıklarını belirten Günaydın, Projelerinden bahsetti.

DEPREME DİRENÇLİ KENT

Şehrimizin yapılaşma alanlarında detaylı sismik bölgeleme çalışmaları ve zemin etüt çalışmaları yaparak şehrin imar alanlarının zemin güvenliği için gerekli alt yapıyı bilimsel olarak ortaya koyacak çalışmalara öncülük yapacağız.

Kentimizdeki bütün yapıların durumları, teknik analizi ve Yapı stok durumlarını belirleyerek, güvensiz tespit edilen yapıların yerinde dönüşüm ile yapılmasına öncülük edecek Kentsel dönüşüm projeleri geliştirerek vatandaşımızın güvenli yapılarda oturmasına öncülük edeceğiz. Bunlarla beraber Kentsel dönüşüm projeleri içinde sosyal donatı projelerine yer vererek yaşanabilir bir şehir için gayret göstereceğiz.

 

 

 

YENİ SU KAYNAKLARI

Kentimiz günümüzde dahi en önemli sorunlarının başında içme suyu yetersizliği gelmekte, şehrimizin içme suyu sondaj kuyularından sağlanmasına son vererek, önünüzdeki 50 yıllık nüfus planlamasına dikkate alarak köklü çözümler üreterek şehrimizin içme suyuna yeni doğal kaynaklar ilave edeceğiz.

 

ELEKTRİKLİ SCOOTER

Şehir yaşamını kolaylaştırmak ve pratik ulaşımı sağlamak amacı ile elektrikli scooter hizmeti sunacağız. Burada hem belediye bütçesine katkı sağlamış olacağız hem de ulaşımı kolaylaştırıp çevre kirliliğinin de önüne geçmiş olacağız.

BELEDİYE HALK OTOBÜSÜ

Bingöl’ün belki de en çok ihtiyacının olduğu hizmet ulaşım hizmetidir. Bingöl Belediyesine alacağımız şehiriçi ulaşım yapacak otobüslerle halkımızı düşük fiyata taşıyacağız. 65 yaş, engelli bireylerimizi ve 12 yaş altı çocuklarımızı da ücretsiz taşıyarak vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz.

HALK EKMEK FABRİKASI

Ülkemizde baş gösteren ekonomik krizden en çok ihtiyaç sahipleri etkilendiği gerçeğini görmezden gelemezdik. Onların ekmek almakta zorlandığı bu dönemde, ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtacağız. Ve diğer vatandaşlarımız içinde maliyet fiyatına ekmeği satışı yapacağız.  Burada hem istihdama katkı sağlayacağız hem ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ekmek dağıtacağız hem de halkımıza maliyetine ekmek üretmiş olacağız.

CAMİ VE TAZİYE EVLERİNE TEMİZLİK EKİBİ

Haftanın bir günü tüm camilerimizde ve taziye evlerimizde temizlik yapacak bir ekip oluşturacağız. Burada hem istihdama katkı sunmuş olacağız hem de ibadethanelerimizi temiz tutacağız.

EMEKLİLERE DOĞALGAZ YARDIMI

Geçim sıkıntısı yaşayan, evi olmayan emeklilerimiz için yılda 4 ay doğalgaz yardımı sağlayacağız.

ÇAPAKÇUR DERESİNDE YENİ KÖPRÜ (Devlet Hastanesi Bağlantı Köprüsü)

Şehrin iki yakasını birleştiren Çapakçur Köprüsünün trafik yükünü azaltacak, aynı zamanda Kültür Mahallesi ile Saray Mahallesini Hastane bölgesinde yeni bir köprü inşa edeceğiz. Tabi burada acil durumlarda hastaneye yetiştirilmesi gereken hastalarımız için de trafiğe takılmadan en kısa sürede hastaneye yetiştirilmesi için de planlanan bu köprünün gelişen ve büyüyen Kültür Mahallesinin de devlet hastanesi üzerinden saray mahallesinde bağlantı yolu olarak ta kullanılacak. Bununla beraber şehrimizin ulaşım yollarındaki aksaklıklar detaylı ulaşım master planı çerçevesinde alternatif imar yollarında gerekli çalışmaları yapacağız.

SOSYAL TESİS, MİSAFİRHANE ve DÜĞÜN SALONU

Kentimize gelen misafirleri sosyal donatıların olduğu bir ortamda uygun fiyata ağırlayabileceğimiz Belediyemize bağlı sosyal tesis ve misafirhane yapmayı planlıyoruz. Açık ve kapalı olmak üzere iki adet düğün salonu inşa etmeyi planlıyoruz. Vatandaşlarımız uygun fiyata düğünlerini yapabilecekler.

 

Erbakan O ilde Bir İlki Yaşadı! Erbakan O ilde Bir İlki Yaşadı!

MÜZE

İlimiz birçok imparatorluğa ev sahipliği yapmasından dolayı tarihe iz bırakmış bir kentte yaşıyoruz. Bingöl’de gün yüzüne çıkarılan kültürel miraslarımızı başka illerde sergilemeyi sonlandırmak için Bingöl’e bir müze kazandırmayı hedefliyoruz.

 

KİLİTTAŞI FABRİKASI

Gün geçtikçe büyüyen şehrimizde yeni açılacak imar alanlarında, uzak mahallelerimizdeki ara sokaklarda ve mevcut yollarda kullanılmak üzere kilitli parke taşı ve bordürler için belediyeye ait imalat tesisi kurulacaktır. Böylelikle belediyenin her yıl yüzbinlerce metrekare kilitli parke taşına belediyenin bütçesinden sadece imalatına para ayrılmış olacak. Aynı zamanda kilitli parke taşının imalatında çalışacak personel alımları ile birlikte istihdama katkı sağlamış olacağız.

PARKLARA ÜCRETSİZ WİFİ

Kentimizdeki mevcut parklara ve yapmayı planladığımız parklarda 7/24 takip edilebilecek kamera sistemi ile güvenli hale getireceğiz. Bununla birlikte ücretsiz wifi hizmeti sunacağız.

TIR PARKI

Bingöl doğu batı kuzey güney ulaşım ağında kavşak bir konumunda olduğu için Bingöl üzerinden diğer illere günde sayısız tırların ve diğer ağır vasıtaların geçişini fırsata çevirerek Bingöl ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlayacağız. Sadece tırlar ve ağır vasıtaların kullanabileceği; şoförlerin duş alabileceği, market ihtiyaçlarının ve araçlarının bakımlarının ihtiyaçlarını karşılayabileceği 7/24 güvenlik personeli ve kapalı devre kamera sistemleri ile korunan 100 araçlık kapasiteli tır parkı bölgenin tır parkı ihtiyacını güvenli bir şekilde karşılayabilecek donanıma sahip bir tesis planlamaktayız.

MAHALLE KREŞLERİ
Mahallelerimizde çocuklarımızın güvenli bir ortamda oyun oynayabileceği, kendilerini geliştirebileceği eski mahalle kültürünün yansımalarının olacağı mahalle kreşleri ile çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunacağız.

MESLEK GRUPLARININ KÜMELENMESİ

Kentimiz estetiğine önem vererek, sanayi tesisleri, sebze hali, toptancılar sitesi, kuyumcular çarşısı, galericiler sitesinin yapılmasına öncülük ederek meslek gruplarının kümelenmesi için alt yapı oluşturacağız.

BİLİM MERKEZİ

İlk, Ortaokul ve Lise öğrencilerimize dünya ve bilim gerçeklerine uygun ‘Ağaç Yaşken Eğilir’ şiarıyla Bilim, teknik, Sanat ve Teknoloji atölye çalışmalarının olduğu bilim merkezi inşa edeceğiz.

MESLEK EDİNDİRME KURSLARI

Belediye bünyesinde meslek edindirme kursları ve Gençlerimize yönelik hem sosyal, sanatsal hem de mesleki kurslar açarak gençlerimizin sosyal ve ekonomik hayata daha etkin olabilmelerine öncülük edeceğiz.

Editör: MD MEDYA GROUP_