7 Ekim 2023 tarihinden bu yana Filistin’in Gazze kentinde katliam yapan İsrail’e tepki göstermek isteyen BİNSİAD üyeleri, uygulanan tecrit nedeniyle yaşanan açlık ve ölümlere dikkat çekmek amacıyla iftar programında bir araya geldi.

Kullanılmayan Ürünler Geri Dönüşümle Sanata Dönüştürülüyor Kullanılmayan Ürünler Geri Dönüşümle Sanata Dönüştürülüyor

Bingöl Sivil Toplum Dayanışma Platformu (BİNSİAD) tarafından düzenlenen iftar programında platform üyesi Sivil Toplum Örgütleri başkanları ve davetlilere “Gazze Menüsü” olarak bilinen su ve çorba ikramı yapıldı. 

GAZZE UNUTULDU

Türkiye’deki seçim atmosferi nedeniyle Gazze’deki trajedinin unutulduğuna dikkat çeken platform üyeleri, İsrail’in katliam ve tecridi durdurana dek farkındalık eylemlerinin devam etmesi gerektiğine dikkat çekti. Gazze halkının yaşadığı açlık ve trajediyi anlamak için gösterişten uzak “Gazze Menüsü” olarak bilinen su ve çorba ikramı ile iftar yaptıklarını belirten platform sözcülüğü, duyarlı Müslümanların sofralarından eksilterek Gazze’ye yardım etmesi gerektiğine dikkat çekti.

SOFRALARIMIZDAN EKSİLTİP GAZZE HALKINA GÖNDERMELİYİZ

Gazze’de yaşanan insanlık dramı nedeniyle bol çeşitli sofralara ara verilmesi gerektiğini belirten platform sözcülüğü, “Verilen toplu yemeklere ve çeşit çeşit kurulan sofralara karşı Filistin’deki kardeşlerimizle aynı duyguda olduğumuzu göstermek ve onların durumuna dikkat çekmek için bu akşamki iftarımızda onları bir nebze olsun anlamak istedik. İftarımızı sadece su ve çorba ile açarak  Gazze halkıyla dayanışma içerisinde olmak istedik. Filistin’de yaşanan insanlık dramına karşı İsrail’e karşı daha gür sesle karşı çıkılmasını ve Ramazan ayı münasebetiyle sofralarımızdan eksilterek Gazze’deki mazlumlara gönderilmesi çağrısı yapıyoruz” denildi.

Editör: MD MEDYA GROUP_