Yıllardan beri Türkiye’nin her yerini köşe bucak gezen Gezi ve Kültür Programı Gezelim Görelim (Bıgeyr Bıvin) sunucusu Faysal Karahan’a TRT’de yeni bir görev verildi.

Karahan TRT’de Yayın Planlama ve Yönetim Müdürü olarak göreve başladı.

TRT Kürdi’nin sevilen yüzü Program yapımcısı ve Sunucusu Karahan bundan sonra Ankara’da TRT Kürdi Kanal Koordinatörlüğü Yayın Planlama ve Yönetim Müdürlüğü görevini yürütecek.

Faysal KARAHAN Kimdir?

Bingöl'de Çiftçiye 390 Bin Fide Dağıtıldı Bingöl'de Çiftçiye 390 Bin Fide Dağıtıldı

Faysal Karahan 1988 yılında Bingöl'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bingöl'de tamamladı. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, İletişim Fakültesinde Radyo Sinema ve Televizyon Alanında Yükseklisans gören Karahan, daha önceki yıllarda Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesinde Lisans eğitimini tamamladı. Karahan, lisans eğitiminin bir bölümünü Almanya'da The University of Bamberg ( Otto-Friedrich-Universität Bamberg) ‘de gördü. Karahan Türkiye'de Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Lisans Bölümünde de eğitimini başarıyla tamamlayarak mezun oldu. 2014 yılından itibaren Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ( TRT ) bünyesinde TRT Kürdi kanalında çeşitli haber ve aktüel programlarda muhabir ve editörlük görevini yürüten Faysal Karahan , 2017 yılından 2024 yılına kadar Zazaca Gezi ve Kültür programı Bıgeyr Bıvin adlı programı hazırlayıp sundu. Karahan 2024 yılından beri TRT Bünyesinde Yayın Planlama ve Yönetim Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Editör: MD MEDYA GROUP_