Kemoterapi ve ameliyattan korkan kadın, yapılan operasyon ile sağlığına kavuştu Kemoterapi ve ameliyattan korkan kadın, yapılan operasyon ile sağlığına kavuştu

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi. “4857 sayılı İş Kanunu’nun 30 uncu maddesi ve ilgili hükümleri ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 419 Eski Hükümlü/TMY statüsünde sürekli işçi alım kurası için İŞKUR tarafından il ve meslek bazında 04/12/2023 – 08/12/2023 tarihleri arasında başvurular alınmış ve Bakanlığımıza bildirilmiştir.
Sözlü sınavına alınacak adayların listesi; İŞKUR’un gönderdiği ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle münhal kadronun dört katı asıl ve dört katı yedek aday noter huzurunda kura ile belirlenecektir.
Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli hakkına sahip başvuran aday sayısı münhal kadro sayısının dört katını geçmediğinden, bu adaylar doğrudan sözlü sınava katılabileceklerdir. 
İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısının dört katı kadar asıl ve dört katı kadar yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi Noter huzurunda 22 Aralık 2023 tarihinde Saat 10.30’da Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde gerçekleşecektir.
Kura çekilişi Bakanlığımız YouTube kanalı üzerinden (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) canlı olarak yayınlanacağından, kuraya katılımcı alınmayacaktır”

Kura sonuçları aynı gün www.bingolsurmanset.com  internet adresinden paylaşılacaktır.

Editör: MD MEDYA GROUP_