31 Mart 2024 yerel seçimlere kısa bir süre kala adaylar çalışmalarını hızlandırdı. Seçim çalışmaları kapsamında MD Medya Group yayınlarından Bingöl Sürmanşet'i ziyaret eden Hür Dava Partisi (Hüda Par) Bingöl Belediye Başkan adayı Yunus Emiroğlu, Şeffaf ve adil bir belediyecilik ortaya koyacaklarını söyledi.

Hüda Par Bingöl Belediye Başkan Adayı Yunus Emiroğlu’nun ziyaretinden öne çıkanlar;

ÇARESİZ DEĞİLSİNİZ, ALTERNATİFSİZ DEĞİLSİNİZ
Halkımıza şu mesajı vermek istiyoruz.  Çaresiz değilsiniz, alternatifsiz değilsiniz, Bizler bu işe gövdemizi koyduk, sizler de elinizi koyun bu düşünceyi destekleyiz. Bu düşüncenin büyümesi kimseye zarar vermez. Çünkü bizim savunduğumuz düşünce; insanı merkeze alan, adaleti önceleyen, hakkaniyete, liyakate değer veren bir düşüncedir. Dolayısıyla biz geldiğimizde bazı şeyleri açık taahhüt ediyoruz. Mesela; yönetimde adil olacağız, bizim yönetimimizde kimse haksızlığa uğramayacak. Siyasi görüşünden dolayı ötelenmeyecek. Sırf başka fikirdedir diye kamunun sunduğu hizmetlerden belediyenin sunduğu hizmetlerden mahrum bırakılmayacak. Seçimlerden sonra siyasetçilerin hizmet götürdüğü yerlerde ‘acaba bize buradan oy gelmiş mi gelmemiş miydi’ düşüncesine giren bazı siyasetçilerin olduğunu da gördük. İşte bizler bunun karşısında olacağız. Yerel yönetimler milletin vergileriyle, milletin malıyla icraatta bulunan kurumlardır. Milletin malını milletin hayrına kullanacağız.  Kendi şahsi menfaatlerimizi gurupsal menfaatlerimize kendi çıkarlarımızı kullanmayacağız. Bunları siyasi bir söylem olarak değil, inanarak söylüyoruz ve birkaç güne açıklanacak olan partimizin seçim beyannamesinde yer alacak söylemlerdir.

AK Parti Bingöl Belediye Meclis Üyeleri Belli Oldu AK Parti Bingöl Belediye Meclis Üyeleri Belli Oldu

ŞEFFAF VE ADİL BİR BELEDİYECİLİK ORTAYA KOYACAĞIZ
Bingöl özelinde projeler için çalışmalarımız devam ediyor. Bingöl’ün kalkınmasını sağlayacak projelerimiz de olacak ebette ama sadece maddi kalkınma değil, manevi kalkınmayı da esas alacağız.  Şeffaf adil bir belediyecilik ortaya koyacağız.

BİZİM BELEDİYECİLİĞİMİZDE KİMSE AÇ VE AÇIKTA KALMAYACAK
Bizim belediyeciliğimizde hiç kimse aç ve açıkta kalmayacak. Kimsesi olmayan, barınması olmayan hemşehrilerimize biz sahip çıkacağız. Halkımızı hiçbir konuda mağdur etmeyeceğiz. Bingöl’ün temel ihtiyaçlarını önceleyeceğiz. Bunlarla ilgili çalışmalarımızı hızlandıracağız. Vatandaşın belediyeye erişimini kolaylaştıracağız. Randevu sistemini ortadan kaldıracağız. Hangi vatandaşımız bizlerle görüşmek isterse kapımız her zaman açıktır.  Önerileri, tavsiyeleri ve taleplerini dinleyeceğiz.

ŞEHİR İSTİŞARE MECLİSİ
Bingöl’ü beraber yöneteceğimiz bir Şehir istişare meclisi kuracağız. Bu mecliste medya mensupları, STK’lar, kanat önderleri, şehri için fikri olan hemşehrilerimizden oluşacak. Şehir istişare meclisimizde Sorunları, talepleri görüştükten sonra onarın çözümünü de masaya yatırıp Bingöl’ü birlikte yöneteceğiz.

Editör: MD MEDYA GROUP_