Bingöl’de bir kahvehane işletmesinde elektrik sayacı, işletme dışına alındıktan sonra son gelen zamlarla birlikte bin TL olan elektrik faturası üç kat artarak 3 bin TL’ye yükseldi. Elektrik faturasındaki fiyat artışını anormal bulan işletmeci Metin Ürek, durumu elektrik dağıtım firmasına dilekçeyle bildirdi. Ürek’in dilekçesinin ardında elektrik sayacında ve kablo uzantılarını inceleyen elektrik dağıtım şirketi çalışanları herhangi bir anormallik olmadığını söyledi. 
Elektrik faturasındaki anormal fiyat artışı normal mi? Diye soran işletmeci Metin Ürek, “Saatlerin dışarıya alınmasından önce 750 TL dolaylarında gelen fatura, son gelen zamlarla birlikte bin TL’ye yükseldi. Saatlerin dışarıya alınmasından sonra ise 3 bin TL dolaylarına yükseldi.  Ayrıca aynı aboneye 2 fatura kesiliyor, bunun nedenini de çözemedik. 
Dilekçe yazdık TEDAŞ’a, buna karşılık hatlarımızı kontrol ettiler ve herhangi bir sorun da yok diyorlar. Buradan sesleniyorum. Bu fiyat normal mi? Benim yan tarafta bir kaç dolap çalıştıran esnaf 2 bin TL veriyor, bende sadece aydınlatma ve televizyon olmasına rağmen 3 bin TL geliyor.” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_