Bingöl’de çatılarda oluşan buz sarkıtları yayalar için büyük tehlike oluşturuyor. Yetkililer, soğuk havaların devam edeceğini belirtirken, çatılarda oluşan buz sarkıtları nedeniyle vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.

UZMANLARDAN ÇATILARA VE BUZLANMALARA KARŞI UYARI

Vatandaşların hem saçaklardan sarkan buzlara hem de yol ve kaldırımlardaki buzlanmalara dikkat etmeleri yönünde uyarılarda bulunan uzmanlar, olası bir dikkatsizliğin hayati bir tehlike doğuracağını söylediler. Özellikle çatılardan sarkan buzlar tehlikeli olurken, geçmişte saçaklardan düşen buzlardan dolayı meydana gelen kazaların sık görüldüğü unutulmamalı ve bu tür kazalara maruz kalmamak için vatandaşların mümkün olduğunca saçak altından yürümemeleri daha iyi olacaktır.

Özellikle yol ve kaldırımlardaki buzlanmalardan dolayı vatandaşların düşerek vücutlarının çeşitli yerlerinde kırık ve çıkıklara neden olduğu geçmiş yıllarda sıklıkla görüldü. Bu konuda da vatandaşların mümkün olduğu kadar ellerini ceplerine sokmadan yürümesi daha iyi bir denge için önemlidir. Düşme anında daha kontrollü olmak ve tedbir almak için ellerin cepte olmaması gerekiyor.

Editör: MD MEDYA GROUP_