15.500$ seviyelerinden 45.800$ seviyelerine kadar hızlı bir yükseliş gerçekleştiren Bitcoin bugün itibariyle yaklaşık %10’lük düşüşle 40.750$ seviyelerini gördü. Peki Bitcoin’de Boğa sezonu öncesinde beklenen düzeltme gerçekleşti mi ve düşüş devam edecek mi?

Bitcoin’de beklenen düzeltme gerçekleşecek mi?

Kripto paraları sıkı takip edenler 10 Ocak’ta Bitcoin EFT onayının gelmesini bekliyor. Birçok kişi Bitcoin’in EFT onayı almasıyla birlikte Boğa sezonun başlayacağını ve Bitcoin’in ATH’sını (All Time High) yani tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesini bekliyor. Tabi burada 2024 yılında halving (yarılanma) olayının gerçekleşecek olması da beklentileri artıyor.

Trafik Cezalarında İndirimli Ödeme Süresi Uzadı Trafik Cezalarında İndirimli Ödeme Süresi Uzadı

Bitcoin'de ETF iyimserliği yerini sert bir dalgalanmaya bıraktı.

Gün içinde 45 bin doların üzerini test eden Bitcoin, yüzde 9'a varan gerilemeyle 41 bin doların altını gördü.

Kripto varlık piyasası ETF iyimserliği ile yıla hızlı başlamıştı.

SEC’in 10 Ocak’a kadar bu konuda bir karar vermesi bekleniyor. Fakat SEC'in bu karar için ek süre istediği de belirtildi.

Alpha Impact kurucusu Hayden Hughes’a göre yaklaşan ETF onay haberi gölgesinde traderlar ilk günlerinde “treni kaçırmama” hissiyatıyla alım yaptı. ABD’de faizlerin de düşüş sürecine gireceği beklentisinin risk iştahını artırması kripto para birimlerini destekleyen bir başka faktör oldu.

Kripto saklama kuruluşu Copper Technologies Ltd. araştırma müdürü Fadi Aboualfa Çarşamba günü gönderdiği bir e-postada, "Birçok soru işareti olan bir yıla girerken, piyasalar tüm varlık sınıflarındaki riski ölçmeye başladıkça kısa vadede muhtemelen artan bir dalgalanma göreceğiz. Ne olursa olsun, Aralık ayının başında piyasaların aynı şekilde düştüğünü, ancak daha sonra yükseldiğini gördük" değerlendirmesini yaptı.

Editör: MD MEDYA GROUP_