Bingöl içmesuyu isale hattının Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkacağını müjdeleyen Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, “Saniyede 300 litre debiye sahip içmesuyu hattı Aralık ayında ihale edilecek. Proje ile Bingöl’ün 2055 yılına kadar içmesuyu ihtiyacının karşılanması hedefleniyor" dedi.  Bingöl'deki Kürük su kaynağında azalan su debisi nedeniyle kent merkezinde baş gösteren su sıkıntısının aşılması için DSİ Genel Müdürlüğü ve Bingöl Belediyesi işbirliğinde su kaynağı temini ve Kürük’e nakli konularında uzun süredir devam eden çalışmalar meyvesini verdi.

İHALE EDİLECEK

SSK SGK Hizmet Gün Akdi Tablosuna Revize! 47-52 Yaşla Sevinçten Dört Köşe Edecek Emeklilik Müjdesi SSK SGK Hizmet Gün Akdi Tablosuna Revize! 47-52 Yaşla Sevinçten Dört Köşe Edecek Emeklilik Müjdesi

Belediye Başkanı Arıkan, saniyede 300 litre debiye sahip içmesuyu hattının 26 Aralık 2023 tarihinde ihale edileceğini müjdeledi. Başkan Arıkan, “İlimizin 2055 yılına kadar içme suyu ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Kaynak Köyü ve Bahçe Köyü kaynak noktalarında belirlenen mevcut dereler üzerine yapılacak 2 adet su alma yapısı ile temin edilecek saniyede 300 litre suyun arıtma tesisine ve arıtılmış suyun da mevcut Kürük kaynakları toplama depolarına iletilmesi için gerekli içme suyu tesisleri inşa edilecek" dedi.

BİNGÖL İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Başkan Arıkan, göreve geldiği günden beri üzerinde titizlikle durduğu su sorununun çözümüne ilişkin katedilen mesafenin mutluluk verici olduğunu dile getirdi. Bingöl’de birçok önemli sorunu çözüme kavuşturduklarını vurgulayan Arıkan; “Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüz ile ek kaynak arayışımız uzun arayışlar neticesinde sonuçlandı. Bu kaynağın Kürük isale hattına aktarılmasıyla birlikte su problemimizi çözmüş olacağız. Ancak bizler yine de diğer kollardan da ek kaynak takviyesi için plânlamalarımızı sürdüreceğiz. Yoğun gayretler neticesinde Bingöl’ümüze kazandıracağımız ek kaynak temininin hayırlı olmasını diliyor, bu hususta desteğini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’ya, Milletvekillerimiz Sayın Feyzi Berdibek ve Sayın Zeki Korkutata’ya, DSİ Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Akif Balta’ya, DSİ Bölge Müdürümüze, Bingöl Şube Müdürümüze ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Bingöl’ümüz için çalışmaya ve sorunları çözmeye devam edeceğiz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_