Türkiye Okul Sporları Federasyonu tarafından Şırnak’ta düzenlenen Genç Kızlar ve Genç Erkekler Tenis Bölge Birinciliği müsabakaları sona erdi.

Şırnak Üniversitesi yerleşkesindeki 2 kapalı, 4 açık olmak üzere toplam 6 kortta başlayan Genç Kızlar ve Genç Erkekler Tenis Bölge Birinciliği maçlarında Bingöl, Hakkari, Mardin, Van, Bitlis, Batman, Iğdır, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Tunceli ve Şırnak okullarından 70 kız, 75 erkek sporcu 4 gün boyunca ter döktü. Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde ağırlanan 12 ilden 145 sporcu, cumartesi günü başlayan müsabakalarda derece almak için kıyasıya mücadele etti.

4 gün boyunca devam eden Tenis Bölge Birinciliği müsabakalarında erkeklerde Iğdır Borsa İstanbul Anadolu Lisesi, Mardin Midyat Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hakkari Spor Lisesi ve Bitlis Hüseyin Çelik Anadolu Lisesi grup birincisi oldu.

Kızlarda ise Hakkari Spor Lisesi, Batman Spor Lisesi, Tunceli Anadolu Lisesi ve Siirt Şehit Zafer Kılıç Spor Lisesi grup birinciliği elde etti. (İHA)