Bingöl’de pozitif vaka sayında korkunç bir yükselme yaşandı. Bakan Koca, Bingöl’ü en fazla artış gösteren iller arasında gösterdi.

 

 

Bingöl’de korona virüs vakasında uzun süre yaşanan düşüşlerden sonra iki üç haftadır hafif yükselişe geçmişti. Bu hafta vaka sayısında patlama yaşandı. 

 

HAFTALIK 256 KİŞİYE YÜKSELDİ

Bingöl’de 10/16 Temmuz 2021 tarihlerinde 100 bin nüfusa karşılık gelen yüzde 96.35 oran ile haftalık 256 kişiye tekabül ederek büyük bir yükselişe geçti. 

 

BİNGÖL EN ÇOK ARTAN İLLER ARASINDA 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, en fazla artan illeri açıkladı. Koca, “Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz; Siirt, Giresun, Bingöl, Diyarbakır ve Kırıkkale. Aşı İle Toplumsal bağışıklık elde edilene kadar tedbirlere uymak zorundayız. Sevdiklerinizi tehlikeye atmayın.”

Minik Eymen İçin Kök Hücre ve Kan Bağışı Çağrısı Minik Eymen İçin Kök Hücre ve Kan Bağışı Çağrısı

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Aşı programını ne kadar kısa sürede tamamlayabilirsek o kadar kısa sürede salgın gündemi dışında kalırız.” ifadelerine yer verdi.