Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Bingöl’de hafta sonu yağışlı geçecek. Tahminlere göre özellikle Pazar günü kuvvetli yağış bekleniliyor.

YÜKSEK BÖLGELERDE KAR BEKLENİYOR

Cumartesiden itibaren görülecek yağışların şehrin kırsal ve yüksek bölgelerinde karla karışık yağmur, zaman zaman kar şeklinde etkili olabileceği öngörülüyor. Tahminlere göre yağışlar, Cumartesiden başlayıp Salı gününe kadar devam edecek.

YAĞIŞLI HAVADA ARAÇ KULLANIMI

Vali Usta’dan Öğrencilere Kitap Okuma Tavsiyesi Vali Usta’dan Öğrencilere Kitap Okuma Tavsiyesi

Yağmur, yol görüşünü azaltıp olası olumsuz durumlara karşı sizi hazırlıksız bırakır. Aynı zamanda yağmur sebebiyle kayganlaşan yol, süratli bir sürüşte kazalara neden olabilir. Bu yüzden araç hızını azaltıp sakin ve dikkatli bir sürüş yapmak daha güvenli olacaktır. Yağmurlu havada ideal bir sürüş için aracınızın hızını azaltıp diğer araçlarla olan takip mesafenizi arttırmanız gerekir. Takip mesafesinin iki katına çıkarılması, tehlikeyi azaltıp can ve mal kayıplarını önlemede yararlı olacaktır. Ayrıca çok fazla yağmur yağmıyorsa araçlar, geçtikleri yolları zamanla kurutur. Siz de öndeki aracı mesafeli bir şekilde takip ederseniz sürüşlerinizi daha güvenli hale getirebilirsiniz.

OLUMSUZLUKLARA KARŞI DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLUN

Sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Editör: MD MEDYA GROUP_