Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Eğitimde Fark Oluşturan Rehberlik (EFOR) projesi kapsamında il geneli liselerin 10, 11 ve 12.sınıf öğrencilerine yönelik ölçme ve değerlendirme uygulamalarının dördüncüsü ve ortaokullarının 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik ölçme ve değerlendirme uygulamalarının beşincisi gerçekleştirildi.

EFOR projesi kapsamında LGS ve YKS sınavlarına hazırlık süreçlerinde öğrencilere rehberlik yapılması ve ölçme değerlendirme uygulamalarıyla bilgi ve becerilerinin arttırılması hedefleniyor. Proje kapsamında 2023-2024 eğitim öğretim yılının sonuna kadar ortaokul öğrencilerine yönelik 6 adet LGS, lise öğrencilerine yönelik ise 5 adet TYT ve 3 adet AYT formatında uygulama sınavı yapılması planlanıyor.

Bingöl Umut Kervanı, Kurban çalışmalarına başladı Bingöl Umut Kervanı, Kurban çalışmalarına başladı

Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “2023-2024 eğitim öğretim yılı itibariyle 3 yıldır uygulanmakta olan EFOR projesi kapsamında öğrencilerimizin akademik başarılarının arttırılması amaçlanmaktadır. Müdürlüğümüz AR-GE birimi tarafından ilimizdeki akademik başarının arttırılması ve LGS ile YKS sınavlarına giren öğrencilere rehberlik edilmesi amacıyla yürütülen (EFOR) "Eğitimde Fark Oluşturan Rehberlik"projesi bu yıl kapsamı genişletilerek devam etmektedir. Önceki yıllarda 7. ve 8.sınıflar ile 11. ve 12.sınıfların hedef kitleyi oluşturduğu projede bu yıl 6. sınıflar ve 10.sınıflar da kısmen kapsama alınmış durumdadır. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen proje Bingöl Belediyesi ile yapılan işbirliği protokolüyle desteklenmektedir. Proje kapsamında sınavlara hazırlanan ortaokul ve lise son sınıf öğrencileri için koçluk sistemi, ölçme ve değerlendirme uygulamaları, okulların öz değerlendirme çalışmaları ve il/ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticileri ile il proje ekibinin saha ziyaretleri bulunuyor. İl proje ekibinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Araştırma ve Geliştirme Birimi (AR-GE), Ölçme ve Değerlendirme Merkezi (ÖDM) ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) idareci ve öğretmenleri yer alıyor. Proje kapsamında il merkezinde ve 3 büyük ilçemizde bulunan ortaokul ve liselerimize saha ziyaretleri de yapılmaktadır. Saha ziyaretlerinde İl milli eğitim müdürlüğü yöneticilerimiz, il proje ekibimiz ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticilerimiz yer almaktadır. Diğer ilçelerimizde ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticileri saha ziyaretlerini gerçekleştirmektedir. EFOR projesi kapsamında il geneli okullara yapılan saha ziyaretlerinde koçluk sistemi, ölçme ve değerlendirme uygulamaları, karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları üzerinde durulmakta ve proje kapsamında okullar tarafından müdürlüğümüze periyodik olarak yollanan öz değerlendirme raporları da okul proje ekiplerimizle beraber tekrar gözden geçirilmektedir.” (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_