Karlıova ve Bingöl için büyük bir şans olan Karlıovalı iş insanı Fesih Zeki Mert, Karlıova’ya olan vefa borcunu ödemek için düşündüğü yatırım Türkiye’de et borsasını belirleyecek düzeyde büyük bir proje olması ayrıca büyük bir heyecan ile tesisin temellerinin atılmasını beklerken yalan beyanlarla algı operasyona maruz bırakılarak yatırımdan vazgeçildi. 

BEDAVA ARAZİ YALANI..!

Karlıova’nın yatırım almasını istemeyen bir kesim tarafından algı operasyonu yürüten şahıslar, yatırım arazisinin Fesih Zeki Mert’e bedava verileceği yalanını ortaya attı. Halbuki, yatırım için düşünülen arazinin ücret karşılığında almak istediğini Karlıova Belediyesi’nin parti farketmeksizin tüm meclis üyeleri biliyor. Buna rağmen bedava algısı oluşturularak Karlıova’nın bu yatırımdan mahrum bırakılmasını sağladılar. 

TÜRKİYE’NİN ET BORSASINI KARLIOVA BELİRLEYECEKTİ!

Planlanan Et entegre tesisinde aylık en az 500 ton kapasiteli büyük ve küçükbaş hayvanların etlerinin yurt içi ve yurt dışına pazarı yapılacaktı. Bölgeden, ülke genelinden ve yurtdışından Karlıova’ya küçük ve büyükbaş hayvan getirilecekti. Bu hayvanların etleri ayrı, sakatatları ayrı, yünleri ayrı işlenip üç yılda tam kapasiteli sisteme geçilip Karlıova’yı Türkiye’nin et borsası haline getirilecekti. Ayrıca ülke genelinde fiyatlar Karlıova’dan belirlenecekti. 

BU YIL KARLIOVA’DAN YAKLAŞIK 5 BİN GENÇ YURTDIŞINA ÇIKMIŞTI

İşsizliğin en fazla hissedildiği ilçemiz olan Karlıova’da bu yıl sadece 5 bin genç kaçak yollarla yurtdışına kaçmıştı. Bu projenin gerçekleşmesi durumunda ilk etapta 1000 3 yıl sonra ise 2000 kişi istihdam edilecekti. Planlanan yatırım lojistik firmalarını da geliştirecekti. aylık binlerce  tır ülkeye ve yırt dışına et, sakatat ve yün taşıyacaktı. Karlıovalıların lojistik firmasındada çalıştığını hesaplarsak istihdam sayısının ne kadar çok artacağını artık siz hesap edin. Yurt dışına çıkmayı düşünen Karlıovalı gençler kararlarından vazgeçerek bu büyük tesiste çalışmaya başlayacaktı. 

BİNGÖLLÜ İŞ İNSANLARI DIŞARIYA YATIRIP YAPIYOR, O BİNGÖL’E YATIRIM YAPIYOR

Bingöl’de biraz para kazan iş insanları hemen yatırımlarını batıya kaydırırken, Fesih Zeki Mert Bingöl’e yatırım yapmak için Yurtdışından Bingöl’e geldi. 

Bingöl’de daha önce iki projesi daha engellenen Mert’in kendi ilçesine olan vefa borcundan dolayı Karlıova’ya Et entegre tesis kurma kararı almıştı. Bu yatırım düşüncesi de algı operasyonu ile engellenmeye çalışıldıktan sonra Mert, yatırımdan vazgeçti.  

ŞİRKET YATIRIMI IZMİR YADA İSTANBUL’DA YAPACAK 

Yalan beyanlarla algı operasyonu yapan kişilerden dolayı, Kanada merkezli şirket haftasonu olağanüstü toplantı tertipledi. Fesih Zeki Mert’in tüm çabasına rağmen Karlıova ilçesine artık herhangi bir yatırım yapılmaması kararı alındığı öğrenildi. Şirketin Türkiye’nin et borsasının oluşturulacağı tesisin İzmir yada İstanbul’da yapmayı düşündükleri öğrenildi. 

BÜYÜK KAYIP…!

Bingöl için ve Karlıova için bu devasa yatırımın iptal edilmesi büyük kayıp olarak tarihe geçerken, Şirketin yönetim kurulu üyeleri tüm yatırımlarını Bingöl’den almasını içeren bir maddeyi de gündemine almayı düşündüğü öğrenildi.

FESİH ZEKİ MERT BİNGÖL İÇİN BİR ŞANSTI..!

İşadamları birazlara kazandığı gibi il dışına yatırım yapmak için koşarken O vefa borcunu ödemek için Bingöl’e geldi. Böylesine büyük bir kriz ortamında Türkiye yatırımcı bulamazken Bingöl’de bir çok proje hazırlayan ve bir kısmı diplomatik sorunla engellenirken diğer kısımları ise algı operasyonu yapanlar tarafından engellendi. Başka illerde bu tarz yatırımlara bedava arsa tahsis ederken o arsayı dahi parayla almak istedi. Buna rağmen bu devasa yatırımı yaptırmayan bir kesim karlıovalının vicdanına bırakıyoruz. 

Son olarak çıktığı tüm tv programlarında Bingöl’ü anlatan, Bingöl’ün reklamını yapan Bingöl’ü tanıtan iş insanı Fesih Zeki Mert’in, her yatırımı için engel çıkarılması yada algı operasyonuna maruz kalmasının nedeni merak ediliyor? Bingöllü iş insanı Fesih Zeki Mert’in suçu Bingöllü olupta Bingöl’de yatırım yapmak istemesi mi? Yabancılara paspas olanlar kendi adamlarına karşı neden böyle davrandıkları merak konusu oldu?