İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile Bingöl Üniversite arasında önemli iş birliği protokolüne imza atıldı. 30 Nisan 2024 Salı günü yapılan iş birliği protokolünün imzaları ÜniversiteRektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ve Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik tarafından atıldı.  

Bingöl’de ’Aile istikbalimizdir’ yürüyüşü Bingöl’de ’Aile istikbalimizdir’ yürüyüşü

İmzalanan iş birliği protokolü ile iki üniversite arasında araştırma, eğitim-öğretim konularında her iki üniversitenin öğretim elemanları ve öğrencileri arasındaki ilişkileri teşvik etmek ve araştırma çalışmalarının sonuçlarının ortak kullanımını sağlamak ve bunları yayımlamak, tarafların eğitim-öğretim anlayışları ve bilimsel amaçlı organizasyonlardaki deneyimlerini birbirlerine aktarmak, öğretim elemanı değişimi, öğrenci değişimi, ortak bilimsel ve sanatsal araştırmaların yapılması, örgün eğitimde ve uzaktan eğitimde işbirliği yapılması, seminer, konferans, akademik etkinliklerin düzenlenmesi, bilimsel yayınların paylaşılması, ortak projelerin üretilmesi, ortak çalışmalarda laboratuvar imkânlarının karşılıklı kullandırılmasını, ortak akademik çalışmaların desteklenmesi amaçlanıyor.

RektörProf. Dr. İbrahim Çapak, imzalanan protokolden memnun kaldıklarını belirterek, “Güzide üniversitelerimizden Medeniyet Üniversitesi ile yaptığımız protokolle, eğitim-öğretim konusundaki bağlarımızı güçlü hale getirdik. Öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz Medeniyet Üniversitesi’nin imkânlarından yararlanabilecek olması bizleri mutlu etmiştir. Bingöl Üniversitesi ile protokol imzalayan Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Gülfettin Çelik de, iş birliği protokolünden dolayı rektör hocamız Prof. Dr. İbrahim Çapak’a Bingöl Üniversitesi adına teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: MD MEDYA GROUP_