Bingöl Üniversite bünyesinde görev yapan işçileri temsilen Tez-Koop-İş sendikası ile yapılan görüşmeler neticesinde 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere işçi statüsündeki personellere ortalama yüzde 57,16 oranında maaş zammı yapıldı.

'Kredi Kartına Taksit Kaldırıldı' İddiası Yalanlandı 'Kredi Kartına Taksit Kaldırıldı' İddiası Yalanlandı

Bingöl Üniversite ve Tez-Koop-İş Sendikası arasında yapılan müzakereler sonucunda 'Protokol Sözleşmesi’ Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak ve Tez-Koop-İş Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Mehmet Pekgöz tarafından imzalandı.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak imza töreninde yaptığı konuşmada, “Günümüz şartlarında oluşan ekonomik zorluklara karşı personelimizi korumak ve onların hayat standardını yükseltmek amacıyla elimizden gelen imkanları en üst düzeyde değerlendirdik. Personelimizin gerek özlük hakları gerekse mali hakları konusunda tatmin edici artış yapmaya çalıştık. Bu sözleşme ile personellerimize ortalama yüzde 57,16 oranında maaşlarında bir iyileşme sağlanmış oldu. Kurumumuzda çalışan işçi personellerimize hayırlı olsun” dedi.

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü ile Tez-Koop-İş Sendikası arasında imzalanan Protokol Sözleşmesine, Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Genel Sekreter V. Doç. Dr. Veysel Turan, Tez-Koop-İş Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Mehmet Pekgöz ve Üniversitenin sendika temsilcisi Bayram Hasar katıldı.

Editör: MD MEDYA GROUP_