Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2023 yılı Ekim ayına ait faaliyet raporunu açıkladı. BingölUmut Kervanı Derneği, yaptığı yardımlarla mazlum ve muhtaçların adeta umudu haline gelerek; muhtaç, kimsesiz, fakir ve yetimlerin ihtiyaçlarını hafifletmenin gayreti içerisinde çalışmalarını yürütüyor. Fakir ve muhtaçlar ile zenginler arasında köprü vazifesi gören Bingöl Umut Kervanı Derneği, kentteki yardıma muhtaç insanlara kardeşlik elini uzatmaya devam ediyor. Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Murat Yıldırım, “Ekim ayında; 230 aileye 156 bin 603 TL tutarında gıda yardımı, 14 aileye 8 bin 400 TL tutarında kırmızı et yardımı, 96 aileye 84 bin 150 TL nakit (para) yardımı, 7 aileye 43 bin 830 TL değerinde ev eşyası yardımı, 1 aileye 690 TL değerinde giyim yardımı, 6 aileye 4 bin 704 TL değerinde kahvaltı yardımı olmak üzere toplamda 354 aileye 298 bin 377 TL ayni ve nakdi yardımda bulunduk” dedi.
İYİLİK HER ZAMAN İYİDİR (HOLİ HER WAXT HOLA)

Yardımların yanında ihtiyaç sahiplerinin tespiti ile ilgili çalışmalarda yürüttüklerini kaydeden Yıldırım, “Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak son iki ay içerisinde yaklaşık 50 aileyi tespit edip imkanlar dahilinde ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştık. Bu minvalde hayırseverlerimizin yapmış oldukları iyilikleri gördüğümüzde veren el ile alan el arasında köprü vazifesi görmekle beraber, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin sevinçlerine ve hüzünlerine ortak olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Elbette yapılan iyilik mutlak manada meyvesini verecektir. Bundan şüphemiz yoktur. Buradan hayırsever kardeşlerimize sesleniyoruz. Hadis-i şeriflerinde Peygamber Efendimiz (s.a.v) “Sadaka belâyı def eder ve ömrü uzatır” (Heysemî, Mecmaü’z-Zevâid,3/63) buyurmaktadır. Dolayısıyla bizler beşikten mezara kadar iyiliği kendimize ve toplumumuza şiar edinmeliyiz. Toplumun ayakta kalabilmesinin yegâne yolu kalbimizde iyi ve halis bir niyet taşıyabilmektir. Unutmamak gerekir ki yapılan tüm iyilikler fiziksel, ruhsal, psikolojik, zihinsel ve bedensel olarak insanın yapısına iyi gelmektedir. Bizlerde Umut Kervanı olarak bu iyilik kervanını yaymanın ve yaygınlaştırmanın toplumsal bir bilinç ile hareket etmenin gayreti içerisindeyiz” diye konuştu.

Diyarbakır’da yoğunluk yaşayan klima satıcıları çevre illerden teknik servis yardımı alıyor Diyarbakır’da yoğunluk yaşayan klima satıcıları çevre illerden teknik servis yardımı alıyor

ERDEMLİ BİR YAŞAM, ANLAMLI BİR HAYATIN YOLUNA IŞIK TUTAR

Toplumda sosyal dayanışmanın ve kardeşlik duygularının güçlendirilmesi gerektiğini ifade eden Yıldırım, “Bu doğrultuda 2023 Ekim ayı içerisinde nakit, giyim, gıda, ev eşyası olmak üzere elimizden geldikçe ihtiyaç sahibi olan ailelerin ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. Bizler bu hal üzerine durdukça inanıyoruz ki Rabbimizin yardımı her daim yanımızda olacaktır. Son olarak iyi olabilmek ve iyilik yapabilmek önemli bir erdemdir. Ve ancak erdemli bir yaşam, anlamlı bir hayatın yoluna ışık tutar. Bizde samimi bir niyetle sahada çalışarak ihtiyaç sahiplerini tespit ediyoruz. Yoksul olup da temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük düzeyde dahi sürdürmekte güçlük çeken kişi ve ailelere karşılıksız olarak sağlanan ayni ve nakdi yardımlarımıza devam ediyoruz. Bundan sonra da elimizden geldikçe bizlere başvuran ve tespit ettiğimiz fakir ve muhtaç ailelere yardımlarımızı ulaştırmaya devam edeceğiz. Buradan tüm hayırsever üye ve gönüllü kardeşlerimize hassasiyetlerinden dolayı Umut Kervanı adına teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN

Yıldırım, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı: “İrtibat Telefon: 0545 221 87 48 / 0426 214 69 70 Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 BİNGÖL” (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_