Bingöl Üniversitesi, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından yayımlanan 2023 yılına ait Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu'na göre uluslararası etkinlik sayısı bakımından gelişimini sürdüren ve yeşil alanı en fazla olan ilk 3 üniversite arasında yeraldı.

İLK 3 ÜNİVERSİTE ARASINDA YER ALDI

Türkiye’deki devlet ve vakıf üniversitelerinin 2023 yılına ait gelişimlerini gösteren YÖK'ün Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu yayımlandı.  Rapora göre, üniversitelerin sahip olduğu yeşil alan bakımından Çağ Üniversitesi birinci sırada, Pamukkale Üniversitesi ikinci sırada bulunurken Bingöl Üniversitesi ise üçüncü sırada yer aldı.

Elazığ’da narko-rehber uygulaması: 555 kişiye eğitim verildi Elazığ’da narko-rehber uygulaması: 555 kişiye eğitim verildi

BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ, GELİŞİMİNİ SÜRDÜRDÜ

Raporda, üniversitelerin düzenledikleri uluslararası etkinlik durumuna göre ise; üniversitelerin kendilerine ait geçmiş verileri dikkate alınarak yapılan hesaplamada, Bingöl Üniversitesi, İstanbul Nişantaşı Üniversitesi ve Düzce Üniversitesi genel ortalama üzerinde kalarak gelişimini sürdürdü. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_