Bingöl Belediyesinin çağrısı üzerine, Bingöl Valiliği, Bingöl Üniversitesi, 10 kamu kuruluşu, tüm mahalle muhtarları, teşkilatları kurulu tüm siyasi partiler, odalar, meslek gurupları, sendikalar, sivil toplum kuruluşlarıyla Bingöl’de kalkınmanın en büyük adımlarından biri olan Kent Konseyinin kurulum aşaması tamamlandı. Geçtiğimiz günlerde Av. Nihat Buğrahan başkanlığında ve 12 kişilik yürütme kurulu ile kurulan Kent Konseyinin genel sekreterinin kim olacağı merak ediliyordu.

Kent konseyi yürütme kuruluna önerilen 3 isim arasında yürütme kurulunca yapılan oylamada oy çoğunluğuyla Çavuşlar Köyü Derneği Başkanı, Bingöl Sivil Toplum Dayanışma Platformu (Binsidap) Genel Sekreteri ve Bingöl’de sivil toplum alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken ve ilimiz için önemli bir isim olan Ahmet Kerey yapılan seçimde oy çokluğu ile genel sekreter oldu.

Başkan Av. Nihat Buğrahan

Genel Sekreter; Ahmet Kerey

Eğitimi Geliştirme Hamle Toplantısı Gerçekleştirildi Eğitimi Geliştirme Hamle Toplantısı Gerçekleştirildi

Yürütme Kurulu Üyeleri; Nevzat Deniz, Orhan Açıkbaş, Ferhat Baynal, Kenan Nihat Elçi, Zeki Doğru, Yılmaz Çapak, Kadriye Varan, Ramazan Aytunç, Cevat Çiftçi, Ahmet Ateş, Yunus Kuyuldar

Editör: MD MEDYA GROUP_