Bingöl Belediyesi, vatandaşların, şehrin park ve yeşil alanlarında huzur ve sağlık içinde vakit geçirebilmeleri için özelliklede son dönemde Bingöl’de artan haşere, larva, kene, vb. vakaların da artmasıyla birlikte tüm gücüyle çalmalarını hızlandırdı.

Kalpli Göl Bu Yıl Bingöl’ün Göz Bebeği Kalpli Göl Bu Yıl Bingöl’ün Göz Bebeği

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ilaçlama ekipleri gece ve gündüz olmak üzere 2 vardiya şeklinde ilaçlama çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Ekipler, larva ve haşere ilaçlamasını gündüz saatlerinde, uçkun ilaçlamasını ise gece saatlerinde yapıyor.

İlaçlamanın akşam saatlerinde ve sıcaklığın 22 derecenin üzerinde olduğu anlarda yapılması gerektiği için ekipler akşam saatlerinden itibaren sahaya iniyor. Günlük ve anlık bir şekilde hava durumunu takip eden ekipler, vatandaşların talep ve isteklerini de göz önünde bulunduran ekipler, gelen ihbarlar doğrultusunda ilaçlama çalışmalarını yoğunlaştırıyor.

Larva ve haşere, kene ilaçlamasını gündüz saatlerinde yapan ekipler, ilaçlama için akşam saatlerinde sıcaklığın 22 derecenin üzerinde olmasını beklemek zorunda kalıyor. Sıcaklık, 22 derecenin üzerinde olmadan yapılan ilaçlamalarda, ilaç parçalanmadan yere iniyor ve etkisiz kalıyor. Ekipler, il genelinde yaptıkları ilaçlamalarda 12 ay boyunca devam eden larva ve haşere mücadelesinin, yaz aylarının başlamasıyla  akşam uçkun mücadelemizde tam yol devam etmektedir. Gerekli donanımı ve ekipmanı sağlayan Bingöl Belediyesi, Belli program tüm mahallelerde ilaçlamalara devam ediyor. (Helin Boldaş)

Editör: MD MEDYA GROUP_