Bingöl Belediyesi Meclis kararıyla bazı sokak ve caddelerin isimleri değiştirildi. Bazı sokak ve caddelerin isimleri ise güncellendi.

Bingöl Belediyesi Haziran 2022 toplantısında alınan kararla bazı sokak ve caddelerin isimleri değiştirildi. Bazı sokak ve caddelerin isimleri ise güncellendi. İsimleri değiştirilen veya güncellenen cadde ve sokaklar şöyle:

1 Şüpheli Tutuklandı 1 Şüpheli Tutuklandı

“1-Simani Mahallesi İhlas Sokağın İhlas caddesi olarak değiştirilmesine, 2- Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi Cesur Sokağın Cesur caddesi olarak değiştirilmesine , 3- Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi Başak Sokağın Başak caddesi olarak değiştirilmesine , 4-Selahaddini Eyyubi Mahallesinde bulunan 1506.sokağın 1506.Cadde olarak değiştirilmesine 5- Selahaddini Eyyubi Mahallesinde bulunan Büklüm Caddesi ve Beyazgül Caddesinin sokak olarak değiştirilmesine , 6-Saray Mahallesi Seyran Sokağın Maraşal Fevzi Çakmak Bulvarı olarak değiştirilmesine, 7-Yeni Mahalle ve Yeşilyurtta bulunan Maraşal Fevzi Çakmak Caddesinin Haydar Baylaz Caddesi olarak değiştirilmesine, 8-Yeni Mahalle Yakamoz sokağın Yakamoz Caddesi olarak değiştirilmesine, 9-Yeşilyurt Mahallesi Özbek Sokağın Dr. Arif Hikmet Yurtsever Caddesi olarak değiştirilmesine , 10-Kültür Mahallesi Tekel Caddesinin Mutlu sokakta bitirilerek Mutlu sokaktan başlayıp,imar sınırlarına kadar olan kısmına ise Afatlar caddesi olarak değiştirilmesine , 11-Saray Mahallesi Tevfik Turan Caddesinin Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi Bayındır Caddesinden başlayıp Saray Mahallesi Tepebaşı Caddesine kadar devam edilerek Güncellenmesine, 12- Kültür ve İnali Mahallesi İstemihan Sokağın İstemihan Caddesi olarak değiştirilmesine , 13-İnali Mahallesi Sahra Sokağın Sahra Caddesi olarak değiştirilmesine , 14-Kültür Mahallesi Yunus Emre Sokağın Yunus Emre Caddesi olarak değiştirilmesine , 15-Simani Mahallesi Şelale Sokağın Şelale Caddesi olarak değiştirilmesine.” (HABER MERKEZİ)