Herkesi saygı ve sevgiyle selamlayan Baylas, konuşmasına şöyle devam etti. ‘’ Görevde olduğum süre boyunca çalışma arkadaşlarımızla beraber sosyal demokrat bir anlayışa yakışır şekilde davranmaya özen gösterdik. Görev süresince kurumsal kimliğimizden ödün vermeyerek toplum sorunlarını dile getirmeye çalıştık. Bunun yanında ilimizde de var olan sorunlara ilişkin basına açıklamalarda bulunduk, kadınlar hakkındaki projelerimizi anlattık. Aile sigortaları üzerinde çalışmalar yaparak kadınları destekledik. Ülkemizin deprem felaketinde tüm gücümüzle halkımızın yanında çalıştık. Hepinizin malumudur ki, ülkemiz zor zamanlardan geçmektedir. Hayatın her alanının zorluk ve güçlüklerle dolu olması biz insanların verdiği en büyük savaştır. Özellikle ekonomik tablo gün geçtikçe ağırlaşmaktadır. Bu ağırlaşmanın verdiği sancılı süreci biz kadınlar derinden yaşamaktayız. Ülkenin sorunlarını bildiğimiz gibi ilimizin sorunlarını da en iyi biz kadınlar biliyoruz.

İlimizin başlıca sorunları;

 Uyuşturucu ile mücadele

Enflasyon ile birlikte gelen ekonomik kriz

Bitkin halde bulunan kızıl şahin tedavisinin ardından doğaya salındı Bitkin halde bulunan kızıl şahin tedavisinin ardından doğaya salındı

Geçim kaynağımız olan tarım ve hayvancılığın öldürülmesi

Her alanda uygulanan torpilin sonucunda meydana çıkan haksızlıklar, rant sevdası

Sağlık alanında halkımızın yaşadığı sorunların çözülmemesi

Kadınların istihdamı konusunda yetersiz kalınması

Gençlerimizin ekonomik şartlardan dolayı göçe mecbur bırakılması

Buradan çağrımızdır tüm siyasi partilere; gelin el ele verelim ilimizin kanayan karası olan uyuşturucuyla birlikte mücadele edelim!

Bizler parti olarak hem bahsi geçen il sorunları hem de kadının mücadele ettiği tüm zorluklarla başa çıkabilmek için dün vardık ve var olmaya da devam edeceğiz. Unutmayalım ki, biz kadınlar olmadan her şey biraz eksik kalır. Eksik bırakmadığımız, eksik kalmadığımız, nice birlikte direnmelere!

Yeniden beni göreve layık gören herkese teşekkür ederim.’’ Dedi.  Haber; Helin BOLDAŞ

Editör: MD MEDYA GROUP_