Bingöl’de “30 Ağustos Zafer Bayramı Ayak Tenisi Turnuvası” düzenlendi. Düzenlenen turnuvada dereceye giren takımlara kupaları verildi.

Ayak Tenisi Bingöl İl Temsilciliği tarafından Bingöl’de ilki Solhan ilçesinde düzenlenen ayak tenisi turnuvasının ikincisi “30 Ağustos Zafer Bayramı Ayak Tenisi Turnuvası” adı altında Bingöl’de düzenlendi. Bingöl merkezde yapılan turnuvada dereceye giren üç takıma kupa verildi.

Yaklaşık iki hafta öncesinden duyurusu yapılan turnuva için yapılan başvurular sonucunda 15 takım turnuvaya kabul görüldü. 27 Ağustos tarihinde ayaktenisibingöl instagram hesabından canlı yayında yapılan kura çekimi ile gruplar oluştu. 3’ü 4 takımdan 1’i ise 3 takımdan oluşan grup aşamalarındaki karşılaşmalar oynandı. 28 Ağustosta Bingöl İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü Veysel Belgin tenis kortlarında oynanan karşılaşmalar ile grup maçları tamamlanırken, gruplarında ilk 2’de yer alan takımlar çeyrek finale çıktılar. Yarı final için yapılan müsabakalarda tur atlayan Nasip Mermer – Simsorspor ile Uydukent Warriors – Usta ve kuzenleri arasında oynanan karşılaşmalarda ikisi Solhan takımı olan Nasip Mermer ile Usta ve kuzenleri arasında final maçı oynandı. Bingöl takımlarından Simsorspor ile Uydukent Warriors arasından üçüncülük maçı oynandı. Turnuvada 3’üncü Simsorspor, 2’nci Nasip Mermer, Şampiyon ise Usta ve kuzenleri oldu. Kupa ve madalya takdimi Solhan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Zülfü Çalışkan tarafından yapıldı.

Ayak Tenisi Bingöl İl Temsilcisi Serdar Demir, turnuva sonrasında açıklamalarda bulundu.

Türkiye Şampiyonu Oldular Türkiye Şampiyonu Oldular

Katılımcıların büyük ilgisinin olduğunu belirten Demir, “Katılan tüm takımlara teşekkür ederim. Hedefimiz ilk aşamada ayak tenisi branşının tanıtılması ve Bingöl ilimizde sevilmesidir. İleride olacak organizasyonlarda ilimize derece yapılıp yeni başarılar kazandırılması temennimdir. Federasyonun düzenlediği Ayak Tenisi Türkiye Kupasında önce il elemelerimizi yapıp sonra dereceye giren takımlarla ilimizi Türkiye’de en iyi şekilde temsil edeceğiz. İl elemelerinden sonra olacak Ayak tenisi Kupası bölge elemelerini de Bingöl’de yapmak istiyoruz. Federasyon başkanımızla görüşmelerimiz ve hazırlıklarımızda var. Bunun için ayın 15’inde il elemelerimizi 20’sinden sonrada bölgede yapılacak bölgemizi temsil edecek takımın belirleneceği, Ayak Tenisi Türkiye Kupası elemelerini başlatmayı düşünüyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Demir, son olarak turnuvanın düzenlenmesinde sponsor olan; Ana Sponsor Binpınarsu ve  Sürmanşet Gazetesi, Hasar İnşaat, Akay Perde, Hakan Çeliker Solhan Yeni Mahalle Muhtarı  ve ilgi gösteren herkese İl temsilciliği adına teşekkür etti. (Haber Merkezi)