Ankara’da faaliyet yürüten Bingöl İli ve İlçeleri Yardımlaşma, Dayanışma, Eğitim ve Kültür Derneği (Ankara BİNYAR) genel kurulu mevcut yönetimin görev süresinin dolmasından dolayı Ankara’da toplanarak seçime gitti. Ankara’da dernek binasında gerçekleştirilen seçimlere katılım yoğun oldu. Seçimlerde iki liste yarıştı. Mevcut yönetim ve karşı listenin oy pusulalarının sayımının ardından 2 yıllık yönetim görevini tekrardan Yakup Zazaoğlu ve yönetimi kazandı.

Seçimden sonra konuşan Zazaoğlu, “Katılım sağlayan tüm hemşerilerimize teşekkür ederim. Bugün burada çok güzel bir ortamda birlik ve beraberlik içinde bir seçim gerçekleştirildi. Bugün burada gördük ki Derneğimiz faaliyetleri ile vatandaşlarımıza dokunmayı başarmıştır. Bugün iki listenin burada yarışması ise, Bingöllü vatandaşlarımızın Bingöl için hizmet etme aşklarının bir göstergesinden başka bir şey değildir. Çünkü biz hayırda yarışmayı öğrendik. Ve dernek işleri de hayır ve fedakârlık işleridir. Bu sebeple bugün buradaki yarış Bingöllü vatandaşlarımızın Bingöl için hizmet yarışıdır. Ben bundan memnun oldum ve seçimlerin sükûnet ve huzur içinde gerçekleşmesinden dolayı da mutluluk duydum. Bu saatten sonra da çalışmalarımıza devam edip yeni projeler üretmeye devam edeceğiz. Bu konuda sadece yönetim kurulu üyelerimizden değil, tüm hemşerilerimizden destek bekliyoruz. Çünkü unutulmamalıdır ki tüm Bingöllüler derneğimizin birer doğal üyesidir.” Dedi.

Dernek yeni yönetim listesine Yakup Zazaoğlu’nun başkanlığında; Ahmet Boğatekin, Faysal Karahan, Nurettin Tavlar, Ayhan Dursun, Ömer Bozaba, Engin Alkış, Rıfat Balat, Mehmet Ali Çaparlar, Murat Ayverdi, Muhittin Tuğal, Ömer Öztoprak, Turan Yılmaz, Orhan Barulay, Vahap Hansu, Abdulcebbar Sav, Rahim Bürkek, M. Emin Tekin, Nurettin Bahadır, Burhan Tanık, Nezir Büyüm, Süleyman Beysülen, Esra Ata, Harun İkiz, Semih Çelik, Şabettin Hanay, Yusuf Saldız, Murat Belge, Mustafa Taşkın, Recep Almalı yer aldı.