Hamburg’daki Mut Tiyatrosu tarafından düzenlenen 7. Tiyatro Köprüsü Festivali’nde Tiyatro Anatolia Hamburg’un “Has Bonkör” oyunu gösterildi. Bu yıl 10. kuruluş yıldönümünü kutlayan tiyatro grubu, Ali İlhansayın’ın yazdığı ve komedi oyunlarının usta yönetmeni Ahmet Çavunmirza’nın yönettiği komediyi Altonaer Strasse Okulu salonunda oynadı. Yönetmen Ahmet Çavunmirza’nın da rol aldığı oyunda ayrıca Hüsniye Karkın, Cansu İpek, Rojbiya Karasu, Aylin Kılıçlı, Cahit Balat, Hakan Gök, Erkan Acer ve Ender Döndü oynadılar.

Başarılı oyuncuların kültürümüzü yansıtan ve Türkiye’den izler taşıyan komedi oyunu kitleler tarafından yoğun ilgi gördü. 3 gün arka arkaya sergilenen oyunda kitlelerin salonları doldurması dikkatleri çekti.

İzleyiciler arasındaki Alman siyasetçiler, Alman iş adamları ve Basın ekibi de oyuna yoğun ilgi gösterdi.

İl Sağlık Müdürü Hastanede İncelemelerde Bulundu İl Sağlık Müdürü Hastanede İncelemelerde Bulundu

Şimdiye kadar yönettiği çok sayıda komedide yaratıcılığı ve gündemin nabzını yakalamasıyla tiyatroseverler tarafından tanınan Ahmet Çavunmirza, oyuna Kanal D’nin sevilen dizisi “İnci Taneleri”ndeki “Dilber” karakterinin dansını işleyerek, Türkiye’de gündemden düşmeyen dizinin unsurunu tiyatroya taşımış oldu. Zengin bir adamın görünürde aşırı cimriliği fonunda, para-insan ilişkisini konu eden iki perdelik güldürü, kurduğu güncel bağlantılarla izleyicileri kahkahalara boğdu. Tiyatro Köprüsü Festivali 14 Haziran’a kadar farklı oyunlarla devam edecek. (Haber Merkezi)Hemşehri Içeri

Editör: MD MEDYA GROUP_