Akyol Medya Şirketi kurucularından Sercan Akyol, Amed TV ve Amed Radyo markalarının sahipliğine dair iddialara ilişkin açıklamada bulundu. Akyol, "Bilinmelidir ki, Amed TV ve radyo domaini üzerinde herhangi bir patent veya tescil belgesi olmayan şahıs veya şahıslar, şirketimizin itibarını zedelemek ve kamuoyunu yanıltmak amacıyla hareket etmektedirler" dedi.

Şirket kurucularından Sercan Akyol, Amed TV ve Amed Radyo domainleriyle ilgili resmi patent veya tescil belgeleri olmasına rağmen sahiplenen şahıs ve şahısların olduğunu öne sürdü. Bazı haber sitelerinde haklarında isim hırsızlığı adı altında yapılan haberlere karşı hukuki sürecin başlatıldığını belirten Akyol, şirketin itibarını düşürenlerin cezasını çekeceğini söyledi.

Akyol Medya Şirketi olarak, Amed TV ve Amed Radyo adına aldıkları sitelerin domain hakkında gelişen olaylarla ilgili açıklama gerektiği duyduklarını ifade eden Akyol, son zamanlarda sahip oldukları domain üzerinden karalama girişimlerine maruz kaldıklarını ileri sürdü.

Akyol, şöyle konuştu:

Kick boks dan kuşak sınavı Elazığ’da yapılacak Kick boks dan kuşak sınavı Elazığ’da yapılacak

“Bilinmelidir ki, Amed TV ve radyo domaini üzerinde herhangi bir patent veya tescil belgesi olmayan şahıs veya şahıslar, şirketimizin itibarını zedelemek ve kamuoyunu yanıltmak amacıyla hareket etmektedirler. Bu tür girişimler, hem şirketimizin hem de Amed TV’nin profesyonel yönetim anlayışına ve etik değerlerine ters düşmektedir. Akyol Medya Şirketi olarak sahip olduğumuz domainin yasal sahibi olduğumuzu ve girişimlerde bulunan kişi veya kişilere karşı hukuki haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı kamuoyuna duyururuz. Bu tür durumlarla mücadelede hukuki süreçler başlatılmış olup, şirketimiz gerekli adımları atmaya devam edecektir.”

“İftiralarını doğrularlarsa hediye edeceğiz”

“Amed TV ve Amed Radyo’nun bütün faaliyetleri şeffaf bir şekilde yürütülmekte” diyen Akyol, “Karalama girişimi bizi üzüyor. Kamuoyundan ricamız, bu tür yanlış bilgilendirmelere itibar etmemeleri ve şirketimizin resmi kanalları üzerinden yapılacak resmi açıklamalara öncelik vermeleridir. Yaşanan bu belirsizlik ve karalama girişimlerine son vermek adına, eğer karşılıklı olarak, karalama girişimde bulunan ve markaya sahip olduğunu iddia eden şahıs veya şahıslar Amed TV ve Amed Radyo’nun marka patent ve tescil belgelerini kabul edilecek bir şekilde kanıtladığı bir durum oluşursa, kamuoyuna söz veriyoruz, domain Akyol Medya tarafından kendilerine hediye edilecektir” ifadelerine yer verdi.

Akyol Medya Şirketi, çatısı altında bulunan markalarla medya sektöründe öncü ve güvenilir bir hizmet sunduklarını kaydeden Akyol, şirketin sahip olduğu markalar arasında Amed Tımes, Amed TV, Amed Radyo ve Diyarbakır.Net olduğunu ve markaların tamamen kendilerine ait olduğunu ileri sürdü.

Kaynak: iha