Sağlık Bakanlığınca hayata geçirilen Beyaz Reform çerçevesinde, mesai dışı poliklinik hizmetlerinin verilmesi Bingöl Devlet Hastanesinde devam ediyor. Özellikle kardiyoloji, ortopedi gibi yoğun hasta bakan polikliniklerin ilk etapta hizmet vereceği akşam poliklinik uygulaması ayrıca radyoloji bölümünde de hayata geçirilmişti. Geçtiğimiz hafta itibariyle poliklinik hizmetlerinin arttırılması adına yeni poliklinikler de mesai dışında hastalara hizmet vermeye başladı. Özellikle randevu konusunda sıkıntı yaşanan gastroentoloji, dahiliye ve genel cerrah branşları da bundan sonra akşam poliklinik hizmeti verecek.
Yapılan değişikliklerle daha önce belirlenen kural ve kaidelerin değiştiğini anlatan Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Samet Tatlı, "Bu doğrultuda hem hizmet veren hem hizmet alanların daha fazla fayda elde etmesi sağlandı. Yeni uygulama ile vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu alanlardaki sağlık hizmetleri, mesai dışı saatlerde de oluşturulan ekiplerimizle verilmeye başlandı. Zaten geldiğimiz günden bu yana poliklinik sayımızı yüzde 40 oranında arttırdık. İlerleyen dönemlerde başka polikliniklerde de bu hizmeti sunacağız" dedi.
Tatlı, gündüz imkan bulamayanların da farklı zaman dilimlerinde muayene olabilme şansını yakalayabileceklerini vurguladı.
Mesai sonrası çalışacak kliniklerdeki hizmet saatlerinin değişiklik gösterebildiğini belirten Tatlı, "Bazı kliniklerimiz 17.00-20.00, bazıları 17.00-22.00 arasında olabiliyor. Yine bazı polikliniklerimiz bu saatlerde bir poliklinik bazıları ise dokuz poliklinik açabiliyor. Bu hem vatandaşların hem hizmet verecek sağlık ekibinin talebine göre değişebiliyor” diye konuştu. İHA

Editör: MD MEDYA GROUP_