Abluka altında bulunan Gazze’de İsrail’in bombardımanı sonucu binlerce insanın ölümü ve yıkımlar dünya genelinde tepkiye neden oldu. Karlıova ilçesinde yaraların sarılması ve yaşanan olaylara karşı vatandaşları bilgilendirmesi için HÜDAPAR İlçe Başkanlığı tarafından Aksa Tufanına destek çadırı  kuruldu. Yardım çadırını ziyaret eden Karlıovalı öğrenciler ise Gazze’de okulları yıkılan öğrenciler için destekte bulunmak amaçıyla biriktirdikleri harçlıklarından yardımda bulundu.

Destek çadırının sürekli açık olacağını belirten HÜDAPAR Karlıova İlçe Başkanı Yavuz Bingöl, “İşgalci terör çetesi siyonist İsrail, Gazze’de yaptığı katliam ve soykırımda 10 binlerce Müslümanın şehit edilmesi, çoğu çocuk ve kadınların katledildiği savaşta, onlarca cami, hastane, okul, kiliseler ve sivil insanların sığındığı tüm yerler bombalandı. Sınır tanımayan işgalci çete Gazze halkına dünyada eşi benzeri olmayan havada karada denize ve kimyasal fosfor bombalarıyla 30 gündür durmadan saldırıyor.

17 yıldır abluka ve ambargonun uygulandığı Gazze’de elektriği, suyu, gıda ve insanı en temel ihtiyaçlar ulaşılmasına izin verilmiyor. Olan da çok kısıtlı. Tamamıyla bütün dünya bu vahşete kör sağır olmuş ve 1,5 milyar nüfusu olan İslam alemi bu vahşeti, katliamı seyrediyor. Gazze’de 30 bin Mücahit Müslüman Hamas, İzzet’in El Kasam Tugayları ve İslami Cihad ile beraber tüm kafir ve işbirlikçileriyle bir aydır direniyor. İşgal edilen topraklarını işgalden kurtarmak ve izzetlice direnen Filistin’li Hamas ve İslami Cihad hareketini desteklemek ve yanlarında olmak, onların verdiği mücadeleyi canlı tutmak adına bulunduğumuz Kanireş’te onların sesi olmak için maddi ve manevi destek için HÜDAPAR ilçe örgütümüz çadır kurduk.

Süresiz olarak Aksa Tufanı direnişine destek çadırı kurup Filistin meselesini Mescid-i Aksa meselesini doğru bir şekilde bilgilendirmek için buradayız. Birçok siyonist uşağı destekçisi, Filistin Kudüs meselesini yalan yanlış bilgilerle halkı bu konuda yanıltıp siyoniste hizmet ediyor

Sokak Köpekleri Koyun Sürüsüne Saldırdı Sokak Köpekleri Koyun Sürüsüne Saldırdı

Kudüs Mescid-i Aksa Gazze, İmam ve İslam meselesidir. Hamas lideri İsmail Haniye Filistin Gazze ve Mescid-i Aksa için inanan Müslümanları kardeşlerimizi sokak ve meydanlarda desteklerini vermesini istemiştir. İnşallah bizler de bu onurlu hür insanın mesajıyla gereğini yerine getireceğiz

Özellikle ilçemizdeki öğrenciler toplu olarak destek çadırını ziyaret edip okulları yıkılan şehit olan Filistinli çocuk öğrencilerin yanlarında olduğunu belirtmek için çadırımızı ziyaret ettiler. Ziyaretleri çok değerli ve anlamlıydı, bu duyarlı çocuklarımızın ortaya koyduğu duyarlılıktan dolayı kendilerine hürmetlerimizi sunar ve hepsine tek tek teşekkür ederim.

Gazedeki direniş iman ve küfür, doğru ve yalanın, mazlum ve zalimin yüzlerini ortaya çıkardı, zalim katillere ve işbirlikçilerine karşı Müslüman mazlumun yanında olmalı. Mücadelemiz devam ediyor ve edecektir. Zalimler için yaşasın cehennem” dedi.

Editör: MD MEDYA GROUP_