AK Parti Bingöl Belediye Başkan Adayının açıklanacağı gün belli oldu. AK Parti Sözcüsü Adayların bir kısmının pazar günü açıklanacağını söyledi. Kulislerde Bingöl il geneli Belediye Başkan adaylarının da pazar günü belli olacağı konuşuluyor. 

31 Mart 2024 Yerel seçimlerine az bir süre kala partilerin aday belirleme çalışmalarına hız verildiği görüldü. AK Parti Bingöl il geneli Belediye Başkan adaylarının pazar günü resmen açıklanacağı gelen bilgiler arasında. 

Konu ile ilgili konuşan AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, yerel seçimler öncesi başkan adaylarının bir kısmını 7 Ocak'ta kalanlarını da 15 Ocak'ta açıklayacaklarını belirtti.

Yerel seçimlere kısa bir süre kala AK Parti'den başkan adaylarına dair açıklamalar gelmeye devam ediyor.

7 Ocak'ta ilk adaylar belli olacak

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, yerel seçimler için adayların açıklanacağı tarihi duyurdu.

AK Parti Genel Merkezinde gündeme ilişkin açıklama yapan Çelik, adayların bir kısmının 7 Ocak pazar günü, geri kalanının ise 15 Ocak'ta açıklanacağını belirtti.

YEDİSU, YAYLADERE HARİÇ!

Gelen kulis bilgilerinde Bingöl'ün Yedisu ve Yayladere ilçeleri hariç merkez dahil diğer tüm ilçe belediye başkan adayları açıklanacak. Yedisu ve Yayladere ilçe belediye başkan adaylarının da sonraki hafta içi açıklanacağı öğrenildi. 

DEVAM KARARI ÖN PLANDA 

Bingöl'de AK Partinin sahip olduğu mevcut belediyelerde mevcut belediye başkanları ile devam kararının alındığı bilgisi konuşulmaya devam ediyor. 

Editör: MD MEDYA GROUP_