Yapılan değerlendirme sonuçlarına göre Bingöl Üniversitesinin farklı fakülte ve meslek yüksekokullarında öğrenim hayatına devam eden öğrencilerin öğretim elemanları danışmanlığında hazırladığı ve TÜBİTAK’a sunduğu 99 projeden 50’si destek almaya hak kazandı.  En çok projesi kabul gören fakülte 14 proje ile Fen Edebiyat Fakültesi oldu.

2024 Yılında Toplam 132 Proje Var 2024 Yılında Toplam 132 Proje Var

TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Değerlendirme Sonuçlarına göre birim bazında en çok projesi kabul gören fakülte14 proje ile Fen Edebiyat Fakültesi olurken; bu fakülteyi sırasıyla 13 proje ile Sağlık Bilimleri Fakültesi, 7 proje ile Veteriner Fakültesi, 5’er proje ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, 2’şer proje ile Ziraat Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, 1 proje ile Spor Bilimleri Fakültesi’nin projeleri destek kapsamına alındı.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, öğrencilerin sunmuş olduğu projelerden 50’sinin TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanmasının Bingöl Üniversitesi olarak kendilerini çok gururlandırdığını belirterek şunları söyledi, “Üniversitemiz artık nicelik olarak değil nitelik olarak da kalitesini arttırmaya devam ediyor. Projeleri desteklenen öğrencilerimiz ile öğretim elemanlarımızı ve emek veren herkesi tebrik ediyorum’’ dedi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_