Genç Servi Şehit Ali Kalan Yatılı Bölge Ortaokulu ve yatılı pansiyonu için, günümüz şartlarında ki ihtiyacı karşılayamamasından dolayı 2019 yılında boşaltılarak yıkılıp yeniden yapılması kararlaştırılmıştı. Ancak aradan 3 yıl geçmesine rağmen ödenek nedeniyle yapılmayan okul ve pansiyon için sonunda ödenek ayrıldı ve okulun yapılması için yakin zamanda ihaleye çıkacağı belirtildi. 

11 OKUL YAPILACAK

Konu ile alakalı İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel tarafından yapılan açıklamada; "İlk önceliğimiz olan yarınlarımızı inşaa edecek çocuklarımızın daha modern eğitim kurumlarında eğitim almaları noktasında hem kullanım ömrünü tamamlayan okullarımızın yıkılarak yerine yenisinin yapılması hemde ihtiyaç olan bölgelerimizde yapılacak olan 11  modern okulumuz Bakanlığımızın 2022 yatırım programına alınmıştır.  

Yücel, Milli Eğitim Bakanlığı'mızın 2022 yatırım programına aldığı İlimizdeki Anaokulu, İlkokul, YBO, olmak üzere 11 modern okul binalarının ilimiz merkezi ve ilçelerimizde modern binaları, derslikleri, çok amaçlı salonlarıyla yapımına başlanacağını belirtti. (GENÇ HAVADİS)