Bingöl Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından 2’inci Hesarek Kar Festivali düzenlendi. Hesarek Kayak Tesisleri’nde gerçekleştirilen festivale, Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, rektör yardımcıları, kurum müdürleri, daire başkanları, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı. Hesarek Kar Festivali, düzenlenen programlar ve serbest zaman dilimleriyle başladı. Öğrencilerin gönüllerince eğlendiği ve halaylar çekerek kutladığı festivale yoğun bir katılım sağlandı. Bingöl Belediyesi’nin de destek verdiği festivalde, sucuk-ekmek, köfte, ayran, su ve aşure festival alanında bulunanlara ikram edildi. Festival çerçevesinde yemek yarışması, karlı petekli bal yeme yarışması ve kayak yarışı yapıldı. Türkiye’de ilk kez festivalde yapılan Karlı Petekli Bal Yeme Yarışması’nda dereceye giren öğrencilerin madalyaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Hesarek Kayak Fetivali’nde öğrencileri yalnız bırakmayan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Bingöl’de yüzde 75 sebze fidesi temin edilecek Bingöl’de yüzde 75 sebze fidesi temin edilecek

Çapak, “Öğrencilerimizi seviyoruz. Bugün buraya gelen öğrencilerimizin güzel zaman geçirmelerini diliyoruz. Kültürel faaliyetlerimizin yanında böyle sosyal faaliyetleri de zaman zaman yapmamız gerekiyor. Burada birçok yarışma ve faaliyet var. Yoğun bir katılım olduğuna şahit oldum. Arkadaşlarımız programda aksama ve sorun olmaması için çaba harcıyorlar. Tabi her şeyi tek başımıza yapamıyoruz. Zaman zaman desteğe ihtiyaç duyuyoruz. Bu vesileyle bizlere desteğini esirgemeyen Valimiz Ahmet Hamdi Usta’ya, Belediye Başkanımız Erdal Arıkan’a ve emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, festival heyecanı yaşayan öğrencilerle birlikte olmanın kendisini mutlu ettiğini belirterek, “Üniversitemiz tarafından düzenlenen 2. Hesarek Kar Festivali’nde sizlerle olmak, sizin mutlu olduğunuzu görmek bizi de mutlu ediyor. Yalnız gelmedim. Yanımda değerli iki vali arkadaşımı da getirdim. İlk defa yapılan Karlı Petekli Bal Yeme Yarışmasını izledik. Yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerini takdim ettik. Başarılı olan ve katılım sağlayan bütün öğrencileri tebrik ediyorum. Bingöl’ümüzün hakikaten tanınması gereken ve tanıtılması gereken birçok yeri var. Hesarek’te bunlardan biri. İlin tanıtımına ve eğitimine katkılarından dolayı Rektör hocamızın şahsında programda emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: iha