Bölgesel Amatör Ligi (Bal) temsilcimiz 12 Bingölspor Bingöl Belediyesine devredildi. Devir işlemlerinden  sonra bir çok iddia ortaya atıldı.

 

DEVİR İÇİN KAÇ PARA VERİLDİ?

Daha önce 12 Bingölspor’u almak için girişimde bulunanlara 180 Bin dolar fiyat veren yönetimin 12 Bingölspor’u Bingöl Belediyesi’ne kaç paraya devrettiği halkında bir açıklama yapılmadı. Bal ligi takımı için 180 bin dolar ve yaklaşık 800 bin tl vergi ile sigorta bedelinin belediye tarafından karşılandığı iddiaları kamuoyu tarafından gündeme gelse de konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı. 

 

BORÇLU KULÜP NEDEN ALINDI! 

12 Bingölspor’un belediye tarafından alınmasına bir anlam veremeyen spor kamuoyu, borçlu kulübe yatırım yapmanın anlamsız olduğunu, o para ile 

Bingöl Belediyesi Yaşamspor kulübünü 3. lige çıkarabilecek bir takım kurulabileceği iddia edildi. Yada diğer temsilcimiz Karlıova Yıldırımspor’a destek olunabilirdi şeklinde açıklamalar da yapıldı. 

 

GÜYA BELEDİYEYE DEVREDİLDİ AMA..!

Bingöl Belediyesine devredilen 12 Bingölspor yönetiminin çok fazla değişmediğini, belediyeden çok az kişilerin yönetime dahil edildiği, eski yöneticilerden bazıları ise belediyeden alacak şekilde maaş karşılığında çalıştırıldıkları iddia edildi.